Modem kablowy Cisco 2100+Linksys WRT-543GC

Jak w temacie mam model z multimedia i router Linksys.
Podłączenie ma na celu zrobienie WIFI w mieszkaniu 8)
Nie zrobiłem IPCONFIG/ALL, ale mam szczegóły połączenia sieciowego z komputera po dołączeniu modemu.
Wyłączyłem DHCP w routerze i ustawiłem statyczne ip. Z modemu CISCO wyjdę na WAN routera. WIFI, szyfrowanie i nazwa ustawiona.
Czy to poprawnie ustawiłem?
Brama domyślna IPv4 i Serwer DHCP IPv4 są inne niż w innych modelach.

Moim zdaniem Dynamic IP i klonowanie adresu mac trzeba zastosować. Po podłączeniu routera reboot modemu.

Jeżeli w takiej konfiguracji masz dostęp do neta i wszystko gra to w czym problem?

Jest modem 2100i po kablu działa.
Chodzi o to aby było wifi. Z modemu nie ma WIFI.
Nie zrobiłem ipconfig i nie wiem czy ma DHCP włączone czy nie.
Co sądzicie ?

Tak jak pisałem, Dynamic IP, Clone mac wpisujesz adres fizyczny z karty komputera na którym masz dostęp kablowy i powinno działać.

oki, i dobrze nawet bo nie muszę klepać ręcznie jakby to było statycznie.
Jutro podepnę pod kompa po kablu przy skopiowaniu adresu MAC z komputera stacjonarnego.
Reszta po WIFI.

Tak dokładnie. Jak nie będzie chciało załapać adresacji na WAN-a to reboot modemu dostawcy.

Zrozumiałem 8)
Udało mi się zrobić reset Linksysa w końcu. Co za beton!
Już sam nie wiem co za system oni mają, ale się udało pod kilkunastu podejściach ==>30/30/30/ czy wolałbym napisać 120/120/120 :-X

Działa 8)
Modem to jedna wielka porażka :wink: tzn jest jaki jest.

Obecnie już się ich nie montuję. To przeżytek z przed co najmniej 5-6 lat. Ważne że działa.

Działa a miałem obawy.
Bo sprzęt modem+router to wiekowe zabawki :o

Linksys-y nie są złe, szczególnie te starsze.

Za mało ich zrobiłem aby mieć ugruntowaną opinię, ale działa to nie ma co narzekać :wink: