Model ADSL Speedstream 4101 + TL-WR940N

Proszę o podpowiedź a mianowicie mam model z Orange adsl speedstream 4101.
Obecnie do modemu mam podłączony jeden komputer.
Chciałbym rozszerzyć sieć i podłączyć dwa kompy i wifi do tabletu i telefonu.
Wybrałem TP-LINK TL-WR940N.
Z modemu podłącze się pod LAN i wyłączę DHCP i komputery na sztywno ze stałym IP lub pod WAN z włączonym DHCP.
W przyszłości może dojść jeszcze jakiś komp i będę potrzebował dołożył switcha.
Czy wtedy będę mógł go podłączyć do wyjścia LAN ROUTERA czy najpierw wyjść z modemu na switcha a później na router ?
Dodam, że dodatkowe komputery będą jakieś 15-20 m od biura i od miejsca gdzie będą model i dodatkowe urządzenia.
Proszę o sugestię

Tak jak pisałem na FB najlepszym rozwiązaniem będzie router bezprzewodowy.

Raczej nie bo speedstream 4101 działa jako modem czyli ma publiczne IP ale to musisz potwierdzić komendą ipconfig /all kiedy będziesz korzystał z internetu na tym urządzeniu.

Kwestia dyskusyjna bo 15-20m w zabudowie (ściany, stropy) i możesz być sygnał bardzo słaby. Lepszym rozwiązaniem jest doprowadzenie kabla z Speedsteram-a (skrętka komputerowa) i tam umieszczenie routera z dostępem bezprzewodowym.

Właśnie chciałem poprowadzić kable z biura do komputerów. Wyjście z routera i WIFI to dodatek. Komputery będę i tak bym wolał na sztywno przewodem.
Zrobię zrzut to podeśle :slight_smile:

Tu wystarczy jeden kabel i dopiero rozgałęzienie na routerze. Jak zobaczę zrzuty z ipconfig /all to możemy dalej ustalić szczegóły.

Dzięki dam znać.
Ten router jest fajny a i ma 3 anteny to będzie śmigał i będzie pokrywał sporą przestrzeń

Trzy anteny są po to aby zwiększyć szybkość w sieci a nie zasięg ale to tak na marginesie. Osobiście brał bym WR1043NDv2.

Faktycznie model jaki wskazujesz jest super tzn. podoba mi się i jego wybiorę.
Co do zasięgu to zdjęcie poniżej bo i masz i musisz mieć rację :wink:
Piszą jeszcze, że przy trzech antenach jest większe pokrycie.

To są zabiegi marketingowe. Wszystkie urządzenia SOHO (użytek domowy) w tej chwili mają ograniczoną moc do 100mW (takie są przepisy prawne) ze względu na szkodliwość promieniowania mikrofalowego o większych mocach.

Załączam zdjęcia z ipconfig komputera i adresy pomocne do konfiguracji.
Załączam schemat jaki chciałbym zrobić.
Z modemu chciałbym wyjść na router i później Z ROUTERA po LAN na dwa komputery i terminal, który będzie prawdopodobnie.
Odległość od routera to jakieś 20-30 m. Będą to dwa stoiska koło siebie.
Nie wiem czy nie położyć tylko jednej skrętki i na końcu switch i później do niego te dwa komputery i ewentualnie laptopa.

WAN Tp-linka konfigurujesz jako Static IP i wpisujesz dane adresowe które widać na obrazku.

A powiedz mi kolego czy położyć jeden przewód LAN i na końcu dać switcha czy pewniej położyć dwa przewody z routera do każdego komputera z osobna ?

Różnica między jednym kablem i switchem, a dwoma kablami to taka ze switcha trzeba dodatkowo zasilić. Przy dwóch kablach masz transfer do każdego urządzenia max 1000Mbit/s, przy switchu oba urządzenia na nim będą komunikowały się po tym jednym kablu max 1000Mbit/s ( oczywiście jak switch będzie gigabitowy).

Spokojnie możesz położyć skrętkę (jeden kabel) i rozdzielić swich-em.

Dobra to zamawiam ten nowy model routera TL-WR1043ND V2 .
Jak go polecacie to co będę kombinował 8)
Przewód wyjdzie deczko taniej, ale ważne, że zawsze jak dojdzie do rozszerzenia to założę switcha i będzie bosko :wink:
Jak skończę to zrobię foty i zamieszczę na forum oczywiście.

Cczekamy na efekty twojej pracy instalatorskiej. Pozdrawiam i w razie problemów zapraszam ponownie na forum.

Oczywiście :wink:
ps.
...że ja wczesniej nie wiedziałem o takim ciekawym forum :o

A już prawie od roku jesteśmy :wink:

Niestety nie mamy takiego budżetu aby reklamować się w TV :wink:

To zrozumiałem ;D
Będziemy w stałym kontakcie !

W WAN będzie jak na zdjąciach. Jest to poprawnie co wpisałem
Nie wiem czy adres IP ma być ten sam co modemu? :-