Mniejsza prędkość LTE na TL-MR3220 V2

Witam posiadam router TL-MR3220 v2 z obsługą LTE.
I moje pytanie dlaczego prędkość jest mniejsza niż ta sama karta włożona w telefonie wyciąga 18 Mb/s download a 25 Mb/s upload,
a ta sama karta w routerze bądź przez modem Huaweii (nie pamiętam teraz dokładnie modelu ale wiem że jest LTE po osobiście to sprawdzałem) E3
--- coś tam osiąga tylko 15 Mb/s download a aż 1,70 Mb/s upload.
Dlaczego tak niski upload jest przez ten router ?
Czy on się nie nadaje na LTE ? Tak by to wyglądało, myślałem że jak zmienie chodź wi-fi na N to będzie chociaż po wifi szło coś szybciej,
bo tak się przez chwile wyglądało niestety jest totalna klapa, kończą mi się pomysły.
Ewentualnie czy może być gdzieś jakieś ograniczenie albo ustawienie które może zamulać prędkość ??
Działam na ustawieniach domyślnych, otwarta sieć nikt inny nie wchodzi, jedno urządzenie a i tak jest licho.
Dzięki za odpowiedź !

Co to za model modelu USB? Jest w wersji hilink? Jaki masz poziom sygnału z BTS-a?

jestem pewny że to model Huawei E3372 (E3372s-153) dokładnie spod adresu http://allegro.pl/show_item.php?item=5625824846
niektórzy piszą że ten router nie był stworzony do LTE i ma za mało pamięci inni znowu że zasilanie dla USB gdzie jest modem jest za słabe
i to by pasowało bo gdy dałem metrową przedłużkę aby sprawdzić czy kawałek dalej sygnał jest lepszy, to wtedy zaskoczyłem się bo modem podczas łączenia się rozłączał (co było widać w menu routera tp że jest "unplugged") więc spróbuję kupić aktywny hub usb to tylko 30zł więc zobaczymy jak będzie postaram się poszukać takiego 1A napewno to więcej niż 500mA.
A jeśli to nie pomoże to nie wiem, chyba zmiana softu na inny nic nie da, mam oczywiście najnowszą wersję softu do v2.
Dzięki za odpowiedź.

Jeżeli to nie wersja hilink to ma prawo słabiej współpracować z routerem

właśnie jak odróżnić hlink, bo nie do końca wiem ale wydaje mi się że jest to właśnie wersja hlink, bo od razu ma sterowniki nie trzeba nic ściągać instaluje się oprogramowanie "Play Internet" i powiem szczerze jest bardzo rozbudowane, posiadam także modem LTE z Alcatela który polecił mi pracownik że tak powiem "czerwonego sklepu w centrum handlowym" , fakt działa też fajnie jednak nie działa z żadnym routerem.

Z tego co wiem Hilink ma oznaczenie h na końcu modelu.