Mimo odblokowania portów gra dalej nie chodzi TL-WR740N

Witam,
Jest to mój pierwszy post na forum i nie wiem czy napisałem go w dobrym dziale. Oraz przepraszam z góry, gdyż nie znam się w terminologi i opisze problem po swojemu.
Otóż do dnia dzisiejszego posiadałem Tp linka (jakiegoś tam) lecz z powodu braku neta przez łącze LAN byłem zmuszony zakupić nowy. Kupiłem model TL=WR740N V4 podłączyłem kable zainstalowałem i internet chodzi normalnie. Problem zaczyna się dopiero przy próbach grania w gry w trybie online. Otóż nie chce mnie wg połączyć z nikim, ani nikt nie może się połączyć ze mną. Uważam że jest to problem (może) konfiguracyjny routera, gdyż dzień wcześniej normalnie grałem z kolegą na starym routerze i nie było żadnego problemu.

Edit: Z powodu braku odpowiedzi musiałem trochę poszperać w necie i dowiedziałem się że to chodzi o porty. Wpisuje porty z gry Borderlands bo to o nią chodzi, a mimo te nie łączy mnie ze znajomym. Tylko czasem uda mi się do kogoś dołączyć, ale to bardzo rzadko. Może istnieje jeszcze jakaś metoda. niestety jestem laikiem w tych sprawach i liczę na pomoc