Marna prędkość po WIFI

Moim routerem jest tplink TDVG 3631 który jest zgodny z normą transferu po WIFI N 300
Do baszaka jest podpięta karta WIFI tplink 823N - też zgodna z normą N 300
Tymczasem prędkość kopiowania plików z blaszaka na dysk USB podpięty do routera wynosi ok 1MB/s :frowning: :o :-[

To wg mnie zdecydowanie za mało , nawet jeśli port USB 2.0 jest wąskim gardłem .
Wczoraj zadzwoniłem na infolinię tplinka , pan z infolinii powiedział że sprawdzi osobiście jaka jest u nich prędkość transferu po WIFI przy tej samej karcie WIFI i tym samym routerze .
I dziś odpisał mi na maila tak ;

na stosunkowo niewielkiej odległości prędkość zapisu na dysk USB uzyskałem 1.8-1.9 Mb/s. Zatem niewiele więcej niż udaję się Panu uzyskać. W takim razie prędkości jakie Pan osiąga nie wydają się być związane z wadą urządzenia

Oczywiście stery do dongla wifi 823N mam zainstalowane najnowsze .
Po co więc oni reklamują urządzenia jako zgodne z normą Max Tx Rate:300Mbps skoro w rzeczywistości transfer po wifi jest taki marny :-\

Dziś połączyłem komputer z routerem kablet ETHERNET i prędkość kopiowania pomiędzy nimi wynosi ok 1,40 MB/s

Podłączyłem też bezpośrednio do komputera dysk USB który na co dzień jest podpięty do routera i wtedy szybkość kopiowania po kablu USB wynosi ok 28 MB/s
Podłączyłem też na próbę starego dongla wifi - model 321 G i szybkość kopiowania plików po wifi nie jest gorsza

niż gdy używam nowszego i droższego dongla 823 N
Dziś rozmawiałem z infolinią tplink-a i pan konsultant powiedział mi że winny w tej sprawie za powolny transfer po WIFI jest też słabej jakości kontroler USB wbudowany w firmware routerów :-[
Jakie z tego wszystkiego płyną wnioski ?