Mapa sieci windows 7

witam mam 2 routery tplink wr1043 i wr841 dlaczego po wgraniu na nich obrazu gargoyla nie widać ich w mapie sieci i urządzeniach sieciowych jak były orginały to były jako wr1043 i wr 841 a i jeszcze jedno dlaczego w dodatkach po odświeżeniu nic mi się nie pojawia i czas i data nie zgodne moje połączeni to neostrada -d ling adsl -do niego do prty lanowego wpięty jest tplink wr1043z gargoyle -a do niego do lanuwr841 z gargoyle

Gargoyle domyślnie nie używa uPnP dlatego nie jest wyświetlane w mapie sieci.

Powód taki że router nie ma dostępu do internetu. Jak wygląda połączenie routerów ( z jakiego portu do jakiego) i jak są skonfigurowane.

tak jak napisałem mam delinka adsl do niego kablem podpiołem drugi router dsl tplink po kablu wpięty w gniazdo lanowe i z nigo kablem do drugiego tplinka aby był zasięg na ogrodzie dlaczego nie mam internetu na gargoyle na tplinkach mimo że bez problemu łączyć się z routerami przez przeglądarke www co robie żle dopieo teraz zaczołem zabawe z siecią i prosze o wyrozumiałość

a o co chodzi z tymi portami bo oprócz zmiany ip hasła i i wyłączonych serwerów dhcp nic nie robiłem co jest z tym internetem pozdrawiam

Ok rozumiem że w TP-Linkach ominięte są porty WAN.
Wejdź na stronę konfiguracyjną Gargoyle. Konfiguracja - podstawowa i ustaw WAN na wyłączone, w LAN wpisz adres IP urządzenia oraz podaj bramę domyślną czyli IP dlinka.
Po zapisaniu ustawień dodatki będzie można bez problemu pobierać.

dzięki teraz jest ok

Proszę zamknij wątek jeżeli temat rozwiązany. W razie problemów zapraszamy ponownie. Pozdrawiam!