Mam ruter Neti i TP-Link TD-W8980B jak je sparować

Dostawcą internetu jest netia, chciałbym zwiększyć zasięg sieci za pomocą rutera TP-Link TD-W8980B. Z tego co się kojarzę to można połączyć się jako access point. Tylko jestem zielony :(.

Coś znalazłem tutaj:

Tylko że mam zmienne ip rutera Neti. Czy ktoś mi jakoś pomoże.

Jeśli masz teraz internet przez ten router z netii ( netiaspot? ) to uruchom cmd i wpisz polecenie IPCONFIG/ALL , wynik wklej na forum.

Zmienne IP masz na WAN-ie. Netia Spot ma adres stały 192.168.1.254. Ty możesz zostawić domyślny adres IP na TP-linku

tak ip takie jak napisałeś

Podłącz się do W8980 i zaloguj na stronie konfiguracyjnej. Wyłącz serwer DHCP.
Połącz routery portami LAN-LAN

Zrobiłem i...

i dobrze zrobiłem

W tej chwili to masz konflikt adresów w sieci. Jedyne co musisz zrobić to wyłączenie serwera DHCP na TP-linku no i ustawienie sieci bezprzewodowej według twojego uznania.

Myślałem że to zrobiłem zaznaczając Disable przy dhcp

To zrobiłeś ale dlaczego masz na TP-linku adres 192.168.1.254 taki jak na NS-ie?

To ja chyba nie załapałem :frowning:

wpisałem w ip adres domyślny adres 192.168.1.1 a Subnet Mask z neti czyli 192.168.1.254 to mi nie pozwala tego zapisać

192.168.1.254 nie jest maską tylko bramą internetową.
W konfiguracji TP-linka może zostać IP 192.168.1.1 i maska 255.255.255.0 to wszystko

Niestety ruter nie "daje" internetu ustawiłem tak jak pisałeś ? :frowning:

Netia Spot i TP-linka masz spięte kablowo LAN<->LAN?

Tak, kabel miałem w zestawie w pudełku modemu jesli ma to jakieś znaczenie

Sieć (SSID) z TP-linka jest widoczna?

Czekaj, mam działa. Okazało się że w Neti ruterze nie może być podłączony pod pierwsze wejście lan oznaczone tzw globusem

tylko nie wiem dlaczego tak jest

Pewnie dlatego że to działa jako WAN a nie LAN.

Tak czy inaczej dzieki za pomoc :)))) sam to bym chyba usiadł i płacił dla gościa grubą kasę.