LTE (Plus) + stałe IP + MR3420 + E3276 (E3272)

witam
Mam problem z LTE i stałym IP. Samo LTE działało bez problemu na HUAWEI E3272 + tp-link MR3420.
Niestety jak tylko uruchomiłem usługę stałego IP w Plusie, przestał net śmigać w kompie (w sieci lokalnej), choć router ma połączenie.
Zorientowałem się że z E3272 nic po stałym IP bo za podwójnym Natem będę. Więc też pożyczyłem E3276 i z tym próbowałem.
Tak czy siak objaw w obu ten sam, jak tylko uruchomili stałe IP nie mam netu w sieci lokalnej choć router go ma...!
Załączam prntscr, ping z routera idzie, a w sieci lokalnej brak netu.
Nie dawało też nic ręczne ustawianie DNS, więc to nie jest ta kwestia.
Dziwne jest to że zanim uruchomili tą usługę, to net działał.
Oczywiście APN zmieniam na m2m.plusgsm.pl ale nie ma znaczenia czy jest taki czy standardowy, w statusie modemu widzę stałe IP lub inne ale objaw ten sam, net jest tylko w routerze, w sieci lan juz brak.
Nie rozumiem tego dlaczego przed uruchomieniem usługi działało normalnie, nic w routerze nie przestawiałem.
Spędziłem z panami z infolini Plusa 40min na telefonie i rozłożyli ręce...
proszę o pomoc...
Może ktoś powie z jakim modemem LTE działa mu stałe IP na takim tp-linku...?
pozdrawiam

Co masz w statusie routera kiedy korzystasz ze stałego IP?

sytuacja już trochę się zmieniła...
Nie dodałem, że w routerze miałem najnowszy firmware (3.14.9 Build 140319 Rel.38485n) i jedyne co się zmieniło to usługa stałego IP w Plusie, więc też jakoś mocno się tego routera nie czepiałem.
Ale coś mnie tknęło i przywróciłem router do ustawień fabrycznych, no i po tym ruszyło...!
Net już śmiga w sieci lokalnej i nawet działa stałe IP jak ustawiłem APN m2m.plusgsm.pl
Niestety mam tylko POŁOWĘ sukcesu, bo pingam się do tego stałego IP ze swojego internetu w kablówce, więc modem odpowiada
ale nie mogę zalogować się do routera.
Jaką konkretnie opcje muszę mieć włączoną, by logować się do tego routera z zewnątrz (tp-link MR3420)...?
pozdrawiam