Logowanie z jednego routera na drugi

Mam taki pytanie mam TL-WDR4300 do którego podpięty jest modem LTE do portu usb. Do czterech portów LAN w nim podpięte sa 4 rutery TL-MR3020 i porozmieszczane w rożnych miejscach od siebie odległych. Modem w (wdr4300) ma adres 192.168.0.1, router TL-WDR4300 192.168.1.1 i 4 pozostałe rutery MR3020 maja przydzielone adresy 192.168.1.2 -3 -4 -5 a kazdy ruter ma DHCP 192.168.2.2 -3.3 -4.4 -5.5 wszystko działa ok
Problem polega na tym ze po połączeniu do WDR4300 nie można się dostać do konfiguracji tych 4 routerów. Jeśli połączę się z jednym MR3020 mogę wejść do jego konfiguracji i do konfiguracji WDR4300 a ze siec jest rozległa chciałem mieć dostęp do konfiguracji wszystkich w jednym miejscu najlepiej na WDR4300 czy jest taka szansa ? Wszystko pracuje na Garygoyle 1.6.2.2.

Zakładka Remote Management i konfiguracja zdalnego dostępu na danym porcie

Włączyłem Protokół dostępu: HTTP port 80 i HTTPS port 443 i Zdalny dostęp: HTTP port 80 i HTTPS port 443 włączyłem tez: Zdalny dostęp SSH na porcie 22 na tych ruterach i nie pomogło chyba ze na WDR4300 jeszcze jakieś porty przekierować trzeba

Nie poczytałem że masz Gargoyle więc przenoszę do odpowiedniego działu na forum

czytałem gdzieś ze po zmianie firmware na Garygoyle w MR3020 przełącznik z boku rutera jest nie aktywny (wiec jest w pozycji 3G) a jedyne gniazdo Lan działa jako WAN. Patrzałem teraz ze po podłączeniu MR3020 do komputera przewodem tez nie można dostać się do konfiguracji jedynie przez WiFi

acha dzieki :slight_smile:

Właśnie w jakim trybie pracują MR3020?

Pracują jako bramy sieciowe - most bezprzewodowy/przekaźnik jest niedostepny
Internet / WAN - DHCP (kablowe) próbowałem tez statyczny IP (kablowy) nie pomogło
Kolego nie piszemy posta pod postem tylko używamy guzika Modyfikuj - Administrator

Czyli te adresy - 192.168.1.2 -3 -4 -5 masz na WAN-ie? Więc zaznaczając dostęp przez WAN na określonym porcie musisz mieć dostęp z podsieci WDR-a do konfiguracji MR3020.

Adresy - 192.168.1.2 -3 -4 -5 sa przydzielone Statycznie na WDR3400 (w zakładce DHCP) a na MR3020 Adres IP WAN jest 192.168.1.2 -5 Adres bramy WAN:192.168.1.1
Ale teraz zauważyłem ze problem jest w MR3020
podłączyłem na próbę TL-WR710 i jest konfiguracja w obie strony
Po prostu MR3020 nie ma dostępu do konfiguracji przez kabel Lan nawet po podłączeniu do komputera
Może pisze tak nie jasno lub nie rzeczowo ale nie mam zbyt wielkiego pojęcia o sieciach
tak wygląda konfiguracja

Oczywiście że nie ma bo port ethernet "robi" jako WAN w tej konfiguracji.

własnie a da się jakoś zmienić WAN na LAN ? czy to jest nie możliwe przy jednym porcie ? bo w WDR3400 jest możliwość zamiany WAN na lan i dostajemy wtedy 5 Lan

Musiał byś się dokopać do wcześniejszego oprogramowana Gargoyle dla tego modelu które zawierało jeszcze Bridge/Repeater lub wrócić do oryginalnego oprogramowania.

a mniej więcej jaka to wersja 1.5 czy wczesniej ?
bo kiedyś własnie wydawało mi się ze ten MR3020 mógł pobierać bezprzewodowo internet i rozgłaszać dalej a teraz szukałem tej opcji i nie mogłem znaleźć a nie wpadłem na to ze przez uaktualnienie strącił ta funkcje

Poszukaj sobie na eko.one tam jest to opisane ale nie aż tak daleko.

a nie kojarzysz od której wersji mogło to być bo są od 1.5.10.1/ 1.6.2.2 czyli ze 30 wersji

Niestety nie, szukaj na eko.one

w wersji 1.6.1.4 została usunięta funkcja repeatera wiec wgrałem od 1.6.1.3 i dojścia przez Lan nie ma w wersji 1.5.10.1 jest ok dopóki nie przypisze sie IP za to po wgraniu oryginalnego fw jest tak jak być powinno tylko po połączeniu do MR3020 nie da się wejść na konfiguracji WDR4300 czyli sytuacja dokładnie odwrotna
Z tym ze ja chciałbym pozostać przy fw Gary :slight_smile: czy jest jeszcze jakaś opcja ?
w wersji 1.7.2 działa funkcja most bezprzewodowy/przekaźnik i konfiguracja jest TYLKO po lan lecz po włączeniu DCHP i WiFi dostęp do konfiguracji pozostaje tylko przez WiFi widocznie to jest sprzętowe działanie i się tego nie przeskoczy

Jeśli niepotrzebny Ci NAT i wszystkie urządzenia mogą byc w jednej sieci, to ustaw połaczenie WAN na wyłaczone.

Dzieki proste i dobre rozwiazanie