Livebox + TL-WR841N (jako AP)

Witam
Kupiłem sobie router TL-WR841N, aby użyć go jako AP, bo nie wszędzie, w domu zasięg Wifi jest taki jaki być powinien
Do routera wgrałem gargoyle 1.7.1
Ustawiłem wszystko tak jak w opisie na tej stronce:

Livebox wykrywa urządzenie jak AP:

Niestety przy próbie połączenia się z Tp-linkiem przez laptopa wyskakuje błąd Ograniczenie - Sieć Niezidentyfikowana
Ktoś wie, jak to ustawić aby Tp-link działał z LB jako przekaźnik ??

Ustaw jako Brama-Gateway.

Ma być jako AP ( połączony kablowo z liveboxem) lub jako Repeater/przekaźnik ( podłączony przez wifi do liveboxa), możliwa też jest konfiguracja jako WISP ( podłączony pod liveboxa przez wifi, tylko podsieć za routerem będzie inna - urządzenia między podsieciami nie będą się widziały)
W drugiej opcji będzie problem z liveboxem bo tam jest problem z DHCP. Możesz spróbować ręcznie wpisać adresy IP dla karty sieciowej lub skonfigurować repeater z opcją relayd

Chcę żeby Tp-link działał jak bezprzewodowy przekaźnik sygnału wifi, bo w pokoju, w którym sygnał jest słaby problematyczne jest pociągniecie kabla...
A jak skonfigurować repeater z opcją relayd lub jako WISP ??
Próbowałem jeszcze takiej konfiguracji, ale przy próbie połączenia z Tp-linkiem wyskakiwało - Połączenie ograniczone lub się połączyło, ale internet i tak nie działał...

P.S. Jestem w tym zielony i już się całkiem zamotałem z tymi ustawieniami...
"Geteway" - połączenie tp-linka z LB kablowo ?
"Wirelles Bridge/Reapter" - połączenie Tp-linka z LB przez Wifi ?
Jeśli tak to chciałbym, aby router działał, tak jak w tej drugiej opcji, ale potrzebuję pomocy przy konfiguracji...
Teraz mam ustawione tak i co mogę dalej spróbować zrobić ??

Nie piszemy posta pod postem. Do tego służy guzik "Modyfikuj" - Administrator

P.S.2 Nie wiem czy to pomoże w rozwiązaniu problemu, ale przy próbie połączenia Tp-linka z TV na powyższych ustawieniach wyskakuje taki błąd:

A gdy TV jest połączony bezpośrednio z LB, to wszystko jest tak samo, z tym że się łączy i Serwer DNS to :192.168.1.1

Ta konfiguracja tylko zmień:
Static IP: 192.168.1.254
Router IP: 192.168.0.1
Urządzenia za tplinkiem będą miały adresy 192.168.0.1

Problem (chyba) rozwiązany!
Ustawiłem router TP-linka tak:

Podczas próby połączenia TV z tplinkiem wyskakiwał błąd, bo nie znajdowało Serwera DSN, więc wpisałem w ustawieniach IP w TV wszystkie adresy ręcznie, uruchomiłem ponownie i połączyło :wink:
Resetowałem Liveboxa, wyłączałem TV z prądu, uruchamiałem ponownie Tp-linka i zawsze po chwili konfiguracji wszystko działa, mam nadzieję, że już tak zostanie...