Livebox i Tp-link WA750RE. Jak podłączyć?

Witam. Od 3 dni (słownie trzech dni) próbuję połączyć wzmacniacz sygnału z LB. Niestety bezskutecznie. Wykonałam wszystkie czynności z instrukcji - nie działało. Zrobiłam restart prądowy jak i próbowałam przywrócić ustawienia fabryczne. Wiem, że był tu prowadzony taki wątek, gdzie użytkownik nie mógł połączyć urządzeń a wina leżała w ustawieniach. Jako "ameba" w zakresie informatyki staram się robić wszystko według instrukcji, rad i innych. LB widzi tp-linka, laptop łączy się z nim, ale jest "Brak dostępu do internetu". Próbowałam już chyba wszystkiego od zwykłych restartów po adresy ip i mac i... no inne. Może ktoś ma jakiś pomysł co może zawodzić?

Oprogramowanie masz najnowsze dostępne na stronie producenta?
Nie mam dokładnie tego modelu ale powinno wystarczyć -
tl-wa850re_livebox.pdf (403,9 KB)

Prawdopodobnie tak. Staram się wszystko aktualizować na bieżąco, a oprogramowanie tego urządzenia zostało wgrane... no te 3 dni temu.
Odnośnie linka: O, do klucza WEP (krok 6) nie dotarłam. Będę jeszcze dziś kombinować z tym w takim razie. Krok po kroku :slight_smile:

Czekamy na pozytywne efekty.

Niestety nic się nie udało. Próbowałam zrobić to wg tych instrukcji co mi Pan podesłał ale to nic nie dało. Ranger był sprawdzony przez kolegę pod innymi modemami (TP-link, LB 2.0) i działało bez problemów, ustawienia quick setup wystarczyły. Po kolejnej próbie z moim LB problem sie ponawiał. Zmiana ustawień, wpisywanie manualne MAC itd. niestety nic nie pomagało.
Ranger idzie do wymiany na acces pointa

Dziękuje za próby pomocy i pozdrawiam. :slight_smile:
Może komuś innemu te rady pomogą. Temat do zamknięcia.

Może problem tkwi w Twoim LB. Próbowałaś go przywrócić do ustawień fabrycznych i konfigurować go od zera?

Tak LB był stary (książka). Jest nowy, podłączony i śmiga ładnie ale są nowe problemy.
Nie mogę zrobić sieci zabezpieczonej. Jak tylko włączam zabezpieczenia (WEP lub WPA/WPA2 Mixed) sieć jest zabezpieczona ale laptopa nie mogę podłączyć do LB jak i telefonu. Nie rozumiem dlaczego. Nawet nie wyświetla komunikatu by wprowadzić hasło.
Drugi problem polega na tym że Exender działa, przekazuje sygnał ale: za każdym razem jak uruchomię komputer muszę zbiegać na dół do LB, kliknąć na nim przycisk żeby połączył EXTa a następnie ponownie konfigurować EXTa.
Jakieś pomysły jak temu zaradzić?

Usuń profil z nazwą sieci z systemu operacyjnego i połącz się jeszcze raz wpisując skonfigurowane hasło lub zmień też nazwę sieci - SSID na LB.

Połącz przez wpisanie hasła a nie przez WPS-a.

Nie wiem jak usunąć to z systemu. Jak mówiłam jestem "amebą" więc mógłby mi to Pan wytłumaczyć? Nazwa jest Livebox-0000, więc to mam zmienić?

Centrum sieci i udostępniania->Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi.

Ok hasło udało mi się ustawić, teraz EXT. Jak mam to zrobić? Też go "zapomnieć" i konfigurować na nowo, czy jak?

Właśnie nie używać przycisku tylko hasło do konfiguracji wzmacniacza. Próbuj przez Quick Setup na TP-linku.

Już to próbowałam i jakoś nie wychodziło. Ciągle Next next next i... nic. Ale spróbuje jeszcze raz

Masz jeszcze mój poradnik z drugiego posta jak sparować repeater z LB.

Sieć udało mi się zabezpieczyć, EXTa też, mam nadzieję że jutro będzie działać tak samo jak dziś, jak nie, jeszcze się odezwę :slight_smile:
Wielkie dzięki za wszelką pomoc.
P.s. Ten poradnik od Pana do mnie się nie nadaje bo jest na inny model. Próbowałam go zastosować ale instrukcje tam zawarte nie były kompatybilne z moim EXTem.

Dla urządzenia Livebox w wersji 2.0:
W zakładce
Zaawansowane, a następnie Sieć
W linijce serwer DHCP zaznaczyć
Nieaktywne. Zapisać przyciskiem Save. Po tym ustawieniu uruchomić ponownie Liveboxa.

Wyłączyłam DHCP i nie mogłam się połączyć z LB. Musiałam włączyć ją z powrotem.
Jedyne co zostało to jak ustawić stałe połączenie między LB a EXT. Co chwila się zapominają nawzajem

Kolego przeczytaj dokładnie poradnik. Jeżeli wyączysz DHCP na LB musi ono działać na repeaterze to chyba jasne jak słońce. Oczywiście przy założeniu poprawnego połączenia na lini LB<->Repeater.

Koleżanko :slight_smile: mówiłam że jestem kompletnie zielona z tego... wszystkiego. Ale już wszystko działa jak należy :slight_smile: Może jeszcze jutro się nad tym pogłowię.
Za wszelką pomoc bardzo dziękuję. Do usłyszenia :slight_smile:

Przepraszam ale kobiety bardzo rzadko biorą się za takie rzeczy :wink: