LiveBox 3.0 + TL-WA850RE Problem

Witam, jak wszystkim dobrze wiadomo, LB 3.0 posiada mizerny sygnał WIFI i w tym celu kupiłem TL-WA850RE aby wzmocnić sygnał w całym domu.
Konfiguracja miała być bezproblemowa WPS i po sprawie jednak z LB nigdy nie jest prosto :stuck_out_tongue: WPS nie połączył się z TL-WA850RE.
Spokojnie przeszedłem do konfiguracji po adresie ip, znalazło LB, znalazło sieć nazwałem sieć wzmocnioną "Wojtas_EX" wszystko poszło ładnie i zgranie, w programie wifi analyzer widać ładnie dwie sieci WOJTAS (główna) i Wojtas_EX (wzmocniona).
Jednak problem pojawia się gdy chce się podłączyć np telefonem do sieci WOJTAS_EX, łączy się bezproblemowo jednak nie ma internetu.
Ustawienia LB standardowe.
Prosiłbym o pomoc odnośnie tego problemu.
Pozdrawiam

Zapoznaj się z tym poradnikiem:
tl-wa850re_livebox.pdf (403,9 KB)

Dziękuje za link, zapoznałem się z nim i wykonałem konfiguracje zgodnie z poleceniem, jednak teraz w sieci rozszerzonej WOJTAS_EX nie mam internetu.
Na obrazku podsumowującym konfiguracje, wzmacniacz komunikuje się z LB lecz jest problem z dostarczeniem internetu do wzmacniacza...
Gdzie może leżeć problem?

Przepraszam, że pisze posta pod postem jednak nie mam już siły do tego LB.
Ustawiłem wszystko zgodnie z poradnikiem i faktycznie działa jednak nie do końca...
Łącze się z siecią rozszerzoną internet jest, jednak dość regularnie co do ok. 5min połączenie jest zrywane, nie ma intenretu przez ok 1min i dalej jest, i tak cały czas.
Panel konfiguracyjny wygląda tak:
Gdy dziwne jest to, że gdy DZIAŁA internet pierwszy jest na zielono a drugi czerwono, gdy następuje rozłączenie oba są ze znakiem zapytania.
Gdzie może być przyczyna tego problemu?

Spróbuj dopisać do karty sieciowej komputera adresy ręcznie z poza puli DHCP .

Dziękuje za odpowiedz.
hmm, jest to jakaś myśl, tylko jak to zrobić i które adresy będą z poza puli?

Jaką masz pulę adresów DHCP ?

nie mam pojęcia, jak to mogę sprawdzić?

Jeżeli robiłeś wszystko dokładnie wg. poradnika to zaadresuj kartę sieciową tak :
IP 192.168.1.200
Maskę 255.255.255.0
Bramę 192.168.1.1
DNS-y 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Uff! Udało się :smiley: Dziękuje bardzo! :slight_smile:
Teraz mam kilka pytań
1.)Dlaczego w tym wypadku nie zadziałało połączenie WPS?
2.)Dlaczego nawet ręczne ustawienie WA850RE nie przyniosło skutków?
3.)Ustawiałem już kilka routerów + WA850RE i zawsze instalacja trwała 5min, co ma w sobie LB, że trzeba tak kombinować?
Pozdrawiam

Wygląda na to że LB mają kłopot z przydzielaniem adresacji z puli DHCP .

No jednak nie... moja radość trwała zbyt wcześnie, nadał występuje losowe zrywanie internetu...

W Range Extender daj taką samą nazwę WiFi jak w LB.

W Range Extender daj taką samą nazwę WiFi jak w LB.
to nic nie daje.

Problem rozwiązany jednak nie do końca tak jak poradnik nakazuje.
Wszystko zrobione tak jak w poradniku, jednak z tą różnicą, że DHCP jest włączone, reszta tak jak napisane + podpowiedz wojtek2803 o zaadresowaniu karty sieciowej. Działa tak kilka dni i jest stabilnie i prawidłowo. Dzięki za pomoc!

Spokojnie możesz mieć włączone DHCP na LB jak i na wzmacniaczu. Ważne aby pule adresacji DHCP nie nakładały się na siebie a brama była wszędzie 192.168.1.1 czyli adres LB.