Livebox 1.0 + TL-WR841N

Witam! Mam problem a mianowicie w moim liveboxie skonczyły mi się porty rj45 a że miałem pod ręką router TP-LINK to postanowiłem że podłącze go do liveboxa. Utworzyły się 2 sieci WI-FI no i ok. Podłączyłem mój komputer stacjonarny pod kablu do TP-Linka i nie mam w nim internetu lecz gdy przełącze go do liveboxa to internet jest. Dodam tylko że na TP-LINK WI-FI działa bo telefonem mogę się podłączyć i śmiga czyli liveboxa daje sygnał przez kabel do TP-LINKA i internet w nim jest. Co jest nie tak ?

Do którego portu w TP-Linku masz wpięty kabel od LB? Każdy port LAN nie działa?

Od LB mam wpięty kabel do niebieskiego portu,tzn tylko mój komputer pod tym TP linkiem nie działa a reszta urządzeń działa.

Pokaż zakładkę Status z TP-Linka.

Na początek sprawdź lub ustaw w liveboxie: kabel pod port czerwony port
Na początek sprawdź lub ustaw w TPlinku: kabel do niebieskiego
Network - Lan: IP 192.168.0.1
reszta wg siebie i musi działać.

Wszystko mam tak jak należy. Nie rozumiem jeszcze tylko jednego bo gościu który robił mi sieć w domu zrobił sobie koncówki rj45 w kolejnosci : biał-pom,pomarańczowy,biał-niebie,niebieski,biał-ziel,zielony,biał-brązowy,brązowy i jak jego końcówkę wkładam do liveboxa to działa mój komputer po kablu bez problemu ale jak wkładam do TP-Linka już nie działa. Natomiast przed chwilą zrobiłem próbę i podłączyłem do tp-linka laptopa po kablu śmigał aż miło..... Nie wiem na prawdę o co tu chodzi :smiley:

Ten kabel masz zarobiony tak samo z obu stron? Jest to źle zrobione.

Przy takim zarobieniu wtyczek kabel jest rozparowany. Na krótkich odległościach może to działać jednak lepiej mieć poprawnie wykonany kabel wg standardu TIA/EIA-568-B​.

Przy routerze tak jak pisałem a przy komputerze według standardu. Co najlepsze to w LB działa a w TP-linku nie działa. To mnie tylko dziwi.

Kabel musi być zakończony po dwóch stronach tak samo.

No rozumiem kolego tylko jak wytłumaczyć to że pod LB taki kabel działa a pod TP nie działa.

Patchcord zrobiony jest niezgodnie ze sztuką, pewnie inny chipset radzi sobie z tym dziwactwem TP-link już nie. Radze zmienić "gościa" od sieci.
Pozdrawiam!

sprawdź na jakiej prędkości jest nawiązane połączenie. 10/100Mbit Halfduplex czy Fullduplex, bo to tez ma znaczenie. w LB mógł się połączyc na 100 half a tplink chce połączyć po 100 full.
Spróbuj najpierw wymusić taką prędkość na karcie sieciowej.

I zrób porządek z tym kablem. Jest to niezgodne ze sztuką i standardem łączenia.

W weekend się pobawię z tymi kablami i zrobie tak jak powinno być. Czyli musi być
1 - Biały z pomarańczowym
2 - Pomarańczowy
3 - Biały z zielonym
4 - Niebieski
5 - Biały z niebieskim
6 - Zielony
7 - Biały z brązowym
8 - Brązowy
Z tym że biały brąz i brązowy odejdą na telefon ponieważ mam na jednej lini puszczony telefon i komputer.

Jak połączenie nie jest w Gigabicie to brązowy odłóż na telefon a na obu końcach zastosuj:
1 - Biały z pomarańczowym
2 - Pomarańczowy
3 - Biały z zielonym
4 - Niebieski
5 - Biały z niebieskim
6 - Zielony
7 -
8 -

Jak zadziała daj znać.

Zrobiłem właśnie kolego tak jak mówiłeś no i kurde pod LB kabel działa pod TP-Linkiem nie działa. Wziąłem jeszcze taki długo kabel kupiony w sklepie połączyłem komputer z TP linkiem i działało .... Nie mam już siły na to

Możliwe, że jedna z żył ma gdzieś przerwę. Trzeba by miernikiem na przejście sprawdzić.

Sprawdziłem właśnie miernikiem który miałem w zestawie niby kabel jest szyk. Już mi na prawdę skończyły się pomysły. A jak bym kupił switcha z TP-linka takiego na 5 portów może wtedy ruszy.