Laptop znika z tablicy DHCP (TD-W8901Gv3.4)

Zauważyłem dziwną rzecz:
Mojego laptopa po WiFi nie widać w tablicy DHCP, pomimo, że działa na nim Internet. Albo pojawia się na chwilę i później znika z tablicy.
Przyuważyłem, że na pewno zniknie jak przejdę na uśpienie i potem go obudzę. Często znika tak po prostu po chwili od włączenia routera - pojawi się na chwile a potem zniknie jak znów po jakimś czasie zaloguję się na router nie usypiając lapka w międzyczasie ani nie grzebiąc w routerze. Po kablu problem raczej nie występuje. (nie obserwowałem dłużej - podczas krótkich testów nie występował)
Inne komputery są widoczne w tablicy DHCP. (zarówno te podłączone kablem jak i te po WiFi).
Ponowne uruchomienie routera nie pomaga.
Usunięcie profilu sieci WiFi nie pomaga.
Przywrócenie starszego sterownika karty sieciowej nie pomaga.
Reset 30/30/30 nie pomaga.
Na innym routerze dzierżawa IP jakby co 2 minuty się odświeża, czyli licznik kiedy wygasa dzierżawa co chwilę zaczyna odliczanie od nowa, jakby się resetował.
Kto jest winny? Router, czy laptop? W laptopie niedawno aktualizowałem sterownik WiFi oraz całkowicie wyłączyłem udostępnianie - czy to może być przyczyną? Sieć jest ustawiona na lapku jako Domowa. Mam antywirusa Kaspersky PURE 3.0.
Kiedyś wyskoczył mi komunikat o konflikcie IP i wydaje się, że problem istnieje od tamtej pory.
I najważniejsze pytanie: Jest się czym martwić, czy to po prostu jakiś bug softu routera związany z interfejsem webowym?

Na Ubuntu problem nie występuje (sieciówka dostaje IP z routera i nie znika z tablicy DHCP), zatem jest to wina Windowsa lub jakiegoś programu pod Windowsem. (ciekawe jakiego?)
W związku z tym mam pytanie, czy jest możliwy całkowity reset ustawień karty sieciowej bez formatowania dysku?
Chodzi mi o całkowite wyczyszczenie wszelkich ustawień karty sieciowej, tak jakby przywrócić ją do stanu fabrycznego.
Formatować dysku mi się nie chce, bo za dużo instalowania...
Funkcja Napraw system mogłaby pomóc?
Trzeba grzebać w rejestrze? Gdzie?

Nie spotkałem się z możliwością resetu karty sieciowej. Możesz spróbować przywracania systemu.

Przywracanie systemu nic nie dało.
Puściłem formata, bo na laptopie szybciej idzie z partycji recovery niż ręczna instalacja. Problem zniknął i na razie nie widzę, aby powrócił.
Jeśli po wgraniu wszystkich dotychczasowych aktualizacji (obstawiam problem z aktualizacjami) systemu problem się nie pojawi - zamknę wątek.

Czekamy na działania. W razie czego opisz wszystko dla potomnych w temacie.

Tak jak pisałem wyżej - problem zniknął dopiero po formacie.
Profilaktycznie nie instalowałem aktualizacji sterowników obu kart sieciowych (LAN i WLAN) oraz opcjonalnych aktualizacji systemu.
Nie znalazłem przyczyny. Możliwe, że kilka BSoD (blue screenów), które pojawiły się przed wakacjami z powodu bad sectorów na HDD spowodowało ten problem, ale to hipoteza bez żadnych dowodów.
Ciekawostka: Po wybudzeniu z uśpienia (nie hibernacji) laptop czasami ma problemy z odnajdywaniem sieci WiFi, z która ma się łączyć automatycznie lub długo nie chce się do niej zalogować. Przyczyny nie znam, ale pomaga ponowne uruchomienie komputera albo puszczenie Rozwiązywania Problemów z łącznością, które może być zaproponowane przez Windows (dokładnie restart karty sieciowej). Przypuszczam, że ma to związek z polityką zasilania komputera.
Zgodnie z zapowiedzią zamykam wątek.

A dokładnie z zasilaniem karty sieciowej. Dzięki za opis.
Zapraszamy ponownie.