Lagi na TL-WR1042ND

Witam,
Czy możecie mi podpowiedzieć jak skonfigurować TL-WE1042ND by nie miec lagów na WIFI
Komputer mam jakies 4 metry w lini prostej, miedzy pomieszczeniami jest sciana, niemniej jednak mam lagi.
Info odnośnie sprzętu:
Firmware Version:
3.15.7 Build 130923 Rel.55891n
Hardware Version:
WR1042ND v1 00000000
Wireless
Wireless Radio: Enable
Channel: Auto (Current channel 3)
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: Automatic
Max Tx Rate: 300Mbps
WDS Status: Disable

Jak wyglądają te lagi? Ping rośnie?

Heinz,
Dziękuje za odp. Tak ping rośnie, powiedział bym że to takie "piki" w góre lub traci połaczenie. Np jeżeli rozmawiam online w tym momencie poprzez mikrofon to mam przerwania w rozmowie.
fajnie to wiadać w cmd.exe jak np pinguje onet.pl z opcja -t
mogę wkleić screena jak chcesz.

Oczywiście wklej potem pomyślimy.

Obawiam się, że nic, nikt nie wymyśli.
Miałem w przeciągu dwóch tygodni, dwa, fabrycznie nowe takie sprzęty i w obydwu wifi głupiało identycznie. :-
Ale zdarzyło się, że działało sprawnie przez ... 3 dni.

Bardzo proszę o pomoc, poniżej widać ping na onet.pl. Jak widać ping skacze 1 miejscu a w 3 traci połączenie.
Niewierze by taka marka jak TP-LINK nie miała rozwiązania
Bardzo proszę o pomoc

Spróbuj programu z tego poradnika:
http://wydajnykomputer.pl/lag-w-windows-vista-7-i-xp-przyspieszanie-bezprzewodowego-internetu-wifi

Niestety dalej to samo :confused: po użyciu każdej komboinacji.

Widzę, że u Ciebie jest gorzej niz było u mnie.
U mnie, w trybie "bgn", szerokości kanału "auto" i 300 mbps, osobiście nie zauważałem mankamentów wifi - choć inni użytkownicy czasami informowali mnie o chwilowych przycięciach.
Ustaw w tryb "bg" - to dopiero będziesz miał 'jazdę' ...
Moim zdaniem, 1042nd, to bubel konstrukcyjny i jak producent nie zmieni (najpewniej) softu, to tak to będzie działać.
A tak to pewnego razu wyglądało u mnie:

  • w trybie "bg"
  • i przycięciu transferu do 21 mbps

W tym samym czasie, nie można było się połączyć z routerem z żadnego innego sprzętu (wifi) - choć skaner wykazywał sygnał po byku. (-40 do - 50)

W takim razie kupie coś innego a ten sprzedam, co polecacie ? Zależy mi na tym by było to naprawde szybkie, bez przerw na WIFI, bo głównie z tego korzystam w domu
No chyba, że jest jakiś poprawny nieoficjalny soft do tego urządzenia ?
Z góry dziękuje za pomoc !

Jak masz go na gwarancji, to lepiej skorzystaj z niej - najpewniej pełna kasa wróci do Ciebie.
Próbowałeś trybu "bg" ?

nie mam rachunku za ten wiec...
tak probówałem na bg to samo.
Czy na windows 8 jest lepiej ? Czy musze kupić nowy router ? potrzebuje coś naprawde dobrego i stabilnego do domu, tak by nie zmieniac znowu za rok

U mnie w trybie bg, b, lub g, działało najgorzej - dlatego pytałem, jak to wygląda u Ciebie.
W bgn, jak przyciąłem transfer poniżej 54 mbps, to również prawie zawsze zrywało wi-fi.
Nawalanie wi-fi w 1042ND jest niezależne od systemu w komputerze/telefonie/innym sprzęcie.
U mnie na dwóch tych wynalazkach, wyglądało podobnie.
Jak działało, to nie zrywało połączenia z żadnym sprzętem.
A jak nie działało/zrywało, to i nawet drukarka nie mogła się z nim (routerem) połączyć.
Tyle w temacie ...