Który router wybrać: TD-W8968 czy TD-W8970

(snap171) #1

Witam ponownie,
Otóż mam za zadanie kupić router zgodny z Netią, który będzie podawał sygnał na dom (parter plus piętro - router stoi na I piętrze). Obecnie stoi jakiś ASMAX od Netii i siła sygnału jak i zdolność transferu (wewnętrznego i zewnętrznego) są beznadzieje - z iPhone-a nie można streamować filmu nim nagranego do telewizora z AppleTV. Dodatkowo przy domu jest ogród (nie za duży), w którym właściciel też chciałby mieć sygnał. Który router polecacie? W sieci pracowałoby kilka telefonów, 2 laptopy, moduł AppleTV.

Pozdrawiam.

(Marcin) #2

Trudno będzie załatwić taką powierzchnię jednym urządzeniem.

(snap171) #3

Rozumiem - mimo to, które z tych urządzeń będzie lepsze? Dodam że ewentualny steaming odbywać się będzie raczej na terenie domu. Ten tańszy plus np mocniejsze anteny czy ten droższy na fabrycznych antenach?

(Marcin) #4

Brał bym nowszego W8970N, kombinacja z antenami przy tej technologi może jedynie wpłynąć negatywnie na prędkość w sieci. Stosowanie 3 równych (symetrycznych) anten to uzyskanie 300Mbps.

(snap171) #5

Ok - zamówię wtedy Tacie W8970. Miałbym jeszcze pytanko odnośnie tych anten (co prawda dotyczy ono mojego 1043ND) - czy to że mam dwie oryginalne anteny i jedna inną może negatywnie wpłynąć na pracę urządzenia? Wnioskując z Twojej wypowiedzi obstawiam że tak - ale wolę się dopytać.

(Marcin) #6

Wszystko zależy jakie prędkości chcesz przerzucać na routerze. Przy normalnym dostępnie do internetu (strony, poczta czy multimedia) nie zauważysz tego. Problemy i niestabilności mogą zacząć się przy chęci uzyskania wyższych prędkości w standardzie 802.11n

(snap171) #7

Ok - w ten sposób - rozumiem wszystko - dziękuję za pomoc.