Który router wybrać: TD-W8968 czy TD-W8970

Witam ponownie,
Otóż mam za zadanie kupić router zgodny z Netią, który będzie podawał sygnał na dom (parter plus piętro - router stoi na I piętrze). Obecnie stoi jakiś ASMAX od Netii i siła sygnału jak i zdolność transferu (wewnętrznego i zewnętrznego) są beznadzieje - z iPhone-a nie można streamować filmu nim nagranego do telewizora z AppleTV. Dodatkowo przy domu jest ogród (nie za duży), w którym właściciel też chciałby mieć sygnał. Który router polecacie? W sieci pracowałoby kilka telefonów, 2 laptopy, moduł AppleTV.

Pozdrawiam.

Trudno będzie załatwić taką powierzchnię jednym urządzeniem.

Rozumiem - mimo to, które z tych urządzeń będzie lepsze? Dodam że ewentualny steaming odbywać się będzie raczej na terenie domu. Ten tańszy plus np mocniejsze anteny czy ten droższy na fabrycznych antenach?

Brał bym nowszego W8970N, kombinacja z antenami przy tej technologi może jedynie wpłynąć negatywnie na prędkość w sieci. Stosowanie 3 równych (symetrycznych) anten to uzyskanie 300Mbps.

Ok - zamówię wtedy Tacie W8970. Miałbym jeszcze pytanko odnośnie tych anten (co prawda dotyczy ono mojego 1043ND) - czy to że mam dwie oryginalne anteny i jedna inną może negatywnie wpłynąć na pracę urządzenia? Wnioskując z Twojej wypowiedzi obstawiam że tak - ale wolę się dopytać.

Wszystko zależy jakie prędkości chcesz przerzucać na routerze. Przy normalnym dostępnie do internetu (strony, poczta czy multimedia) nie zauważysz tego. Problemy i niestabilności mogą zacząć się przy chęci uzyskania wyższych prędkości w standardzie 802.11n

Ok - w ten sposób - rozumiem wszystko - dziękuję za pomoc.