Kontrola rodzicielska - router Archer D7 i D5

Kontrola rodzicielska czyli funkcja Parent Control jest używana w celu ograniczenie dostępu do internetu w określonych godzinach.

Można z niej skorzystać w wersjach oprogramowania Archer D7 dla 140624 oraz Archer D5 dla 141222.

Przykład limitowania:
Założenie dostęp do internetu dla dwóch laptopów o adresach fizycznych kart sieciowych (11:22:33:44:55:66 i 00:11:22:33:44:55) w godzinach 15.00 - 20.00 w każdy dzień tygodnia oraz całodzienny dostęp do internetu w sobotę i niedzielę.

KROK 1:
Podłączamy router do komputera i logujemy się do panelu konfiguracyjnego routera przez http://192.168.1.1 lub http://tplinkmodem.net - domyślne login i hasło to admin

KROK 2:
W drugim kroku instalacji sprawdzamy poprawny czas globalny na routerze dla naszej strefy czasowej - System Tools -> Time Settings

KROK 3:
Następnie przechodzimy do zakładki Parental Control gdzie włączamy samą usługę Parental Control Enable (zaptaszkowując kwadracik)

A w zakładce MAC Address Of Parental PC: wpisujemy lub kopiujemy (Copy do Above) adres mac naszego komputera (komputer administratora/rodzica) i klikamy SAVE.

KROK 4:
Następnie konfigurujemy dane (adres fizyczny mac) komputerów dla których chcemy skonfigurować limitowanie dostępu do internetu i konfigurujemy zakres godzin dla każdego dnia tygodnia w których ma działać to limitowanie:
kwadracik niebieski - dozwolony dostęp do internetu
kwadracik szary - blokada dostępu do internetu

KROK 5:
Możemy dodać adresy stron które będę dostępne w drodze wyjątku. Po zakończeniu konfiguracji kilkamy Save aby router zapamiętał naszą konfigurację. Sprawdzamy efekty naszej pracy.