Kontrola dostępu w tplink TL-WR740N

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum więc proszę o wyrozumiałość. Chciałbym odciąć dostęp do internetu gimnazjaliście w godzinach nocnych ale jakoś nie umiem tego zrobić. Nawet informatycy nie potrafią. Może coś robimy źle tylko nie wiemy co. Albo mają dostęp wszystkie urządzenia albo żaden. ręce już mi opadają. Nie wiem juz co i gdzie wpisać typu porty lub adresy IP w zakładce CEL. Jakieś sugestie lub porady? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=350 - parental control zastosowałeś?
Ważne jest ustawienie właściwego czasu na routerze System Tools->Time Settings

Mam ustawiony, ale muszę mieć na 2+ czyli tam gdzie nie ma Warszawy, bo tam gdzie powinno być to mi pokazuje godzinę do tyłu. Kontrolę rodzicielska też stosowałem, ale chce odciąć internet całkowicie w nocy, a za dnia dostęp bez ograniczeń. Poza tym jak włączyłem kontrolę rodzicielską, to żadne urządzenie nie miało dostępu do internetu nawet komputer macierzysty. Nie wiem co źle robię.

Tu jest ważna godzina a nie strefa czasowa, co z całością konfiguracji? Działa czy nie?

Całość działa bez zarzutu tylko problem z ustawieniem kontroli dostępu.

Masz przypisany adres fizyczny danego komputera DHCP? Router rozpoznaje host właśnie przez adres mac i IP.

Tzn? Chodzi o rezerwcje adresu mac dla stałego adresu IP?

Tak dokładnie, dany komputer w sieci musi mieć cały czas ten sam adres IP.

To nie mam. A chodzi o rezerwację adresu mac komputera który chce zablokować?

Kolego w poradniku jest wszystko opisane, pewnie gdzieś robisz błąd lub ktoś zmienia sobie adres fizyczny karty sieciowej na co ratunkiem jest właśnie (ograniczenie adresów w DHCP router) czyli przypisane wszystkim użytkownikom sieci swoich adresów IP na podstawie mac-ów.

Dziecko raczej sobie nie zmieni adresu karty sieciowej. Skoro chce zablokować tylko 1 komputer to wystarczy że tylko jemu przypiszę stały adres IP? Jestem laikiem w tych sprawach komputerowych a tym bardziej router jest dla mnie magią do ustawienia.

A co mam wpisać przy ADRES IP oraz Port docelowy w zakładce CEL? Pewien informatyk mi powiedział że mam wpisać adres IP routera czyli 192.168.0.1 a w portach docelowych 1-65000 ale nie wiem czy dobrze mówił. To może chociaż jest możliwość ustawienia routera tak żeby całkowicie wyłączał się i włączał o odpowiedniej godzinie?

Kolego jednak nie czytałeś poradnika, cały czas mówię o kontroli rodzicielskiej a ty o kontroli dostępu. To są dwie różne funkcje.

Z tego co zdążyłem się zorientować to kontrola rodzicielska umożliwia dostęp w określonych godzinach do danych stron internetowych a poza godzinami dostępowymi nie ma w ogóle dostępu do internetu. Dobrze mówię czy źle? A o jaki poradnik chodzi i gdzie go mogę znaleźć?

Wrzuciłem już w drugim poście tego tematu

Funkcja kontroli rodzicielskiej zapewnia rodzicom możliwość ograniczenia dzieciom dostępu do wybranych stron internetowych oraz limitowania czasu spędzonego na surfowaniu w sieci.

Tylko że mój syn nie siedzi na żadnej stronie tylko gra on line i gada przez staema to jak ja mam zablokować i co wpisać w domenę?

Jeżeli router masz pod ręką to zastosuj powoli powyższe. Jeżeli chłopak ma dostęp to nie bądź zdziwiony jak pewnego dnia router będzie zresetowany do ustawień fabrycznych. :wink:

Ale lepiej kontrolę rodzicielską czy dostępu? Jeżeli przywróci ustawienia fabryczne to w ogóle nie będzie miał internetu.

Ty także. I to będzie pierwszy sygnał do działania. Sprzęt SOHO ma bardzo ograniczony dostęp do takich spraw. Jeżeli już chcesz wybrać to kontrolę rodzicielską.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i informacje. Jakoś sobie poradzilem ale to z wielkim trudem z ustawieniem kontroli dostępu, ale niestety inaczej niż jest to opisane w poradniku. Mimo wszystko dzięki za chęci. Pozdrawiam.