Konflikt adresów IP tp-link TD-W8970 Pomoc

Witam Posiadam ruter firmy tb-link model TD-W8970 internet orange(neostrada).
Problem polega na tym że ostatnio zakupiłem sobie Power linki firmy Fritz model: 540E tylko jest problem że zawieszają się i na moim komputerku podłączony bezpośrednio do rutera wyskakuje komunikat
"Konflikt adresów IP" i zawiesza się cała sieć domowa, jak odłączę power linki internet wraca i jest wszytko ok, ale jak podłącze s powrotem power linki wywala błąd.
Trochę poczytałem i trzeba zmienić IP tylko nie wiem czy rutera np: 192.168.1.1 na jakiś inny ? niżej screeny dodam że te power linki są 2 i każdy na swój adres mac:

Tak wygląda mój panel od Fritza

Dodam jeszcze to zdjęcie dodam że na odczycie nie na podłączonych powerlinków:
Dodam też że w instrukcji Fritz pisze żeby połączyć się z konsolą konfiguracyjną trzeba wpisać 192.168.178.2 a ja mogę łączyć się tylko przez 192.168.1.102 i chyba inne urządzenie w domu na też 192.168.1.102 i wywala się sieć jak podłącze powerlinka, ale to tylko moje podejrzenie i nie wiem za bardzo co zmienić czy zakres puli IP w ruterku itp czy coś innego.

Mam ruter + switcha Tb-linka + power linka Fritz zestaw i tak podła-czan kablem 1 pawer linka pod switcha i do gniazdka a drugiego w innym pokoju do gniazdka żeby przez instalacje elektryczną szedł internet .
Ale jak podłącze w 2 pokoju pawer linka działa wszytko ładnie ale po 1 minucie internet się zawiesza i w całym domu brak internetu. A system na komputerze w 1 pokoju gdzie komputer jest podpięty kablem bezpośrednio do rutera zwraca błąd że jest konflikt IP :(.
Jak odłączę power linka cała sieć w domu działa ok.
Dodam że mam trochę urządzeń podłączonych do sieci tak: 1 komputer PC kabelek + 1 komputer PC przez Wi-FI+ TV po kabelku + dekoder po kabelku + NAS SERWER po kabelku+ 2 telefony przez Wi-Fi + Laptop Wi-Fi + (doszły by powerlinki). Dodam że obecnie power link działa w trybie mostka sieci bezprzewodowej ale na też tryb LAn po kabelku elektryczny internet ale tak i tak zawiesza się sieć w domu po podłączeniu..
Proszę o pomoc i jeśli trzeba mogę dodać więcej info co trzeba.

z tego co widać problem leży prawdopodobnie w tym, że masz statycznie ustawiony adres IP na 192.168.1.1 dla karty WiFi jednego z komputerów (oczywiście nie wykluczam innych problemów, ale ten się rzuca w oczy)
powinieneś podać konfiguracje pozostałych urządzeń

Na wszystkich komputerach w sieci jest ustawione automatyczne pobieranie adresu IP.
Jeśli chcesz jakieś dodatkowe informacje pisz to wstawię lub TeamViewer 11

A ten fritz nie rozdaje przypadkiem jakiś adresów z DHCP? Bo tak jak kolega wcześniej mówił widać PC pod adresm 192.168.1.1?

Zmieniłem IP fritza i działa ale w któryś monecie spada prędkość internetu do zera i muszę robić restart fritza na innych urządzeniach internet jest cały czas.

Instalacja elektryczna między gniazdami w których masz transmitery jest na jednej fazie? To często bywa problemem w PLC.

tak na 1 fazie internet działa tak z 3H na power linku i późnej za-wiecha :frowning:

Bezpośrednio z routera masz dostęp do internetu czy też się zawiesza?

Jest bez problemu.

No to masz problem z tymi transmiterami. Niestety nie znam ich więc trudno coś więcej powiedzieć. Spróbuj jeszcze sprawdzić czy dostępna jest jakaś aktualizacja dla tych urządzeń na stronie producenta.

A tak go skonfigurowałem jest ok ??

Jeżeli 192.168.1.150 jest z poza puli DHCP TP-linka to jest ok.

Tak mam w ruterku:

Nic nie zmieniałem miałem oryginalnie.

To zrób te adresy powyżej 192.168.1.199 na PLC, Dopisz też do DHCP TP-linka jakieś DNS-y a nie same zera. Jeżeli to neostrada to 194.204.159.1 i 194.204.152.34

Ale dns dodać tylko w ruterku czy w PLC też ?

Możesz wpisać tutaj i tutaj.

Ok sprawdzam na razie zmianę samego IP na razie działa ok zobaczymy jak nie zadziała dodam te DNS jeszcze.

Kiedy znowu przestanie działać sprawdź ping do adresu IP PLC i adresu IP routera -

ok wstawię screeny z testu tu.
I dziękuje za zainteresowanie tematem.

No to czekamy co się będzie działo.