Konfiguracja WR842 i WR1043

Witam
Posiadam TP-linka MR 3420 do którego podłączyłem modem na USB (3G) - całość umieszczona na strychu. Teraz potrzebuję na parterze domu (dwa piętra niżej):

  1. podpiąć dekoder N-ki, (chyba tzw. punkt dostępowy)
  2. dysk WD 2 TB pod USB z zasilaczem zewnętrznym
    3)jeżeli byłoby to możliwe zwiększyć zasięg sieci - wzmocnić sygnał.
    Co prawda w MR 3420 zmieniłem anteny na mocniejsze i zasięg na dole domu mam taki, że nie zrywa połączenia. Jedynie w trakcie pobierania danych sygnał jest niestabilny.
    Szukałem routera TP-Linka, czytałem informacje na forum i wybór padł na WR842 lub WR1043. I w tym momencie proszę o pomoc i informacje, który z wytypowanych umożliwi mi spełnić powyższe zadania. Czy będę musiał wgrywać oprogramowanie gargoyle aby to zrobić. Pewnie sprzęt który zakupię będzie w wersji v2.
    Jeżeli źle wybrałem routery to proszę o informację.
    Jeżeli w złym dziel umieściłem wątek to proszę o przerzucenie.

Do obu routerów musisz wgrać OpenWRT/Gargoyle aby uaktywnić tryb AP.
WR1043ND ma na plus 1Gbit switch i sprawdzone WiFi.
WR842ND ma szybszy procesor.
Pod OpenWrt funkcjami się nie będą różnić i obsłużą wszystkie Twoje wymagania.

Dziękuję za powyższą odpowiedź. Czy jest ewentualnie router TP-Linka, w który nie będę musiał wgrywać oprogramowania. Nie chciałbym uwalić nowego sprzętu...Posiadam trochę wiedzy odnośnie sprzętu ale wiadomo jak jest teoria - teorią a w praktyce jak zwykle....Lub podpowiedzcie czy znajdę gotowy router TP-Link który spełni chociaż pierwsze dwa punkty?

WR743NDv2 ale nie posiada portu USB. Myślę że propozycja kolegi Heinz będzie odpowiednia a wszystko znajdziesz na naszym forum - [url=https://tplinkforum.pl/t/instalowanie-openwrt-gargoyle-luci-dd-wrt-na-routerze-tp-link/5020

Ok
Chyba zdecyduję się na WR842. Tylko proszę o informację czy na posiadanym MR3420 v1 też będę musiał wgrać oprogramowanie OpenWRT i czy ewentualne wgranie alternatywnego oprogramowania pozwoli obsłużyć modemy 4G? Czy to jest uwarunkowane sprzętowo?

To już jak chcesz.

Niestety uwarunkowane sprzętowo. LTE działa tylko na wersjach sprzętowych v2.

Witam
No i poczytałem przed samym zakupem o WR842 i dowiedziałem się iż sprzęt mocno się grzeje i trzeba z powodu zawieszania restartować co dwa dni? Macie z tym jakieś doświadczenia?

WR842 nie miałem i nie wiem jak się grzeje. Mam w domu sprzęt na tym samym procesorze (MR3420) i nie przegrzewa się.

I wybór ciężki nie wiem co wybrać aby później nie żałować.
Czytałem teraz opinie o WR1043 i wychodzi całkiem dobrze..doradźcie proszę .

Jeśli chodzi o transfery USB to lepsze osiągniesz na WR842
WR1043 używałem dość długo i pewnie używał bym do dziś tylko burza spaliła mi porty ethernetowe. Byłem zadowolony z niego.

Witam
Zakupiłem WR842 i postanowiłem wgrać od razu Gargoyle. Wszystko poszło sprawnie dzięki podesłanym linkom. Po wgraniu połączyłem się z 192.168.1.1 i rozpocząłem konfigurację. Niestety coś namieszałem bo restarcie routera nie mogłem się z nim połączyć. Przetestowałem wszystkie sposoby i w rezultacie próbowałem nawet przez Putty - failsafe ale był tylko czarny ekran z zielonym kwadracikiem w rogu. Myślałem że uwaliłem sprzęt i wtedy mnie oświeciło Smart Security blokował mi adres (niedozwolona zmiana wewnętrzna czy jakoś tak). Wyłączyłem ochronę i wszystko ruszyło bez problemu do konfiguracji. Dzięki poradnikom na stronie ustawiłem posiadany Mr3420 jako główny z modemem (internet) a WR 842 jako repeater. WR842 podłączyłem do dekodera N-ki, dołączyłem dysk 2TB zewnętrzny i wszystko działa wzorowo. Spędziłem prawie całą noc przy konfiguracji ale rano był pełen sukces ;D
Sprzęt nie grzeje się - przynajmniej mój egzemplarz. Dziękuję za odpowiedzi - temat można zamknąć.