Konfiguracja WR740N pod TV

Witam
Mam na piętrze TDW8951ND z neostradą, od niego pociągnięty kabel do stacjonarnego kompa i włączone WiFi aby laptop na parterze miał internet. Jednak siła sygnału mnie nie zadowalała i po poradzie tu na forum kupiłem WR740N. Chciałem go połączyć z routerem na piętrze kablem jednak skonfigurowałem WDS.

Wszystko działa, laptop wykrył drugą sieć z mocniejszym sygnałem i prędkością netu ok 9,5 mega czyli max jak na możliwości mojej neostrady.
Problem mam z telewizorem bo wykrywa tylko jedną sieć, tą pierwszą ze słabszym sygnałem.

Próbowałem ustawić to sam i nie dam rad . Telewizor łapie tylko sieć tą pierwszą z piętra. Laptop od razu wykrył dwie sieci. Chciałem też podłączyć kablem ten nowy router z TV jednak również pojawia się info, że połączenie się nie powiodło. Można samemu powpisywać adresy ip, bramę, maskę podsieci ale nie wiem za bardzo co wpisać.

Po kablu wyskakują na TV takie ustawienia i na nich to nie działa:
Adres MAC 50:85:69:77:ce:6c
Adres IP 192,168,1,7
Maska podsieci 255.255.255.0
Brama 192.168,1,1
Serwer DNS 192.168.1.250
Nie wiem co gdzie powpisywać żeby to załapało, dodam że po podłączeniu tego routera do dekodera cyfowego polsatu wszystko działa :confused: do laptopa jak podłączę kablem to również działa bez problemu.

Edit
No i teraz już się całkiem pochrzaniło, TV nie chce się połączyć przez WiFi z tym routerem głównym na piętrze, a wcześniej wszystko działało,
oto ustawienia jakie wyskakują:
Adres MAC 0c:89:10:ce:e2:f6
Adres IP 192,168,0,250
Maska podsieci 255.255.255.0
Brama 192.168,0,1
Serwer DNS 8.8.8.8
musiałem coś schrzanić próbując ustawić połączenie ręcznie.
Proszę o wskazówki.

Sprawdź w instrukcji TV bo np. Panasonic nie toleruje bardziej "rozwiniętego" szyforwania wifi.
Nie połączy się i będzie problem z komunikacją i fail.

W instrukcji TV jest napisane
Tryby uwierzytelniania: WEP, WPAPSK, WPA2PSK
Typy szyfrowania: WEP, TKIP, AES
Znalazłem też info

Czyli rozumiem, że nie ma opcji żeby połączyć to przez WDS?
Piszą też:
"Aby móc użyć sieci bezprzewodowej, telewizor musi być podłączony do routera lub modemu
bezprzewodowego. Jeśli router bezprzewodowy obsługuje protokół DHCP, telewizor można połączyć z
siecią bezprzewodową zarówno za pomocą statycznego adresu IP, jak i protokołu DHCP."
"Jeśli telewizor jest podłączany do sieci obsługującej protokół DHCP, połączenie z siecią przewodową jest
konfigurowane automatycznie."
"Nie można nawiązać połączenia z siecią Spróbuj
Wykonaj następujące czynności:
1 Sprawdź Ustawien. IP.
2 Sprawdź, czy w routerze włączony jest serwer DHCP, odłącz router, a następnie podłącz go ponownie.
3 Jeśli nie da to efektów, skontaktuj się z dostawcą usług internetowych, aby uzyskać więcej informacji."
Czy te problemy mogą wynikać z tego, że przy konfiguracji WDS trzeba wyłączyć DHCP?
Czy w takim razie ten router nie będzie działał też jeśli przeciągnę kabel z głównego routera z piętra na dół do WR740N korzystając z ustawień z tego linka:

tam również trzeba wyłączyć DHCP. Myślałem, że przeciągnę kabel od jednego routera do drugiego i będzie wszystko działać, specjalnie kupiłem tego tplinka ale coś widzę, że chyba będzie z tego klops :confused:

Czy masz połaczenie kablowe pomiędzy routerami w tej chwili?

Nie mam, wczoraj go odebrałem i skonfigurowałem WDS tak jak było pokazane na linku z tego forum. Laptop zadziałał i złapał sygnał z nowego routera przez WiFi i przez kabel też.
Jutro miałem podłączyć routery przez kabel i spróbować tego:

Nie mam lepszego pomysłu bo kompletnie nie wiem co mógłbym powpisywać ręcznie w ustawienia TV, zresztą i tak już mi się TV nie łączy z tym głównym routerem przez WiFi bo coś namieszałem.

Zresetuj wszystkie połączenia w TV, jak oczywiście można.