Konfiguracja wifi przy połączeniu szerokopsamowym, router TP LINK WL841N

tak, bez tego NIGDY nie zadziała :smiley:
co zatem wpisałeś jako hasło i login w routerze konfigurując połączenie? bo coś przecież musiałeś tam wpisać
po skonfigurowaniu routera komputer będzie się łączył z internetem w inny sposób (bez wpisywania danych uwierzytelniających operatora, bo to będzie robił router)
nie zapomnij i popracuj nad wirusami w tym komputerze
nie zauważyłeś, że zamiast google ładują się jakieś śmieci?

najpierw to wyslalem maila do dostawcy tego neta o podanie hasła bo tak napisali na kartce która zostawili że nie wiadomo co to za literki są, a na kompie jest już wpisane hasło ale niestety ja widze tylko same gwiazdki chyba że da się to jakoś wycignąc po połączeniu ??

http://www.internet.inethd.net/node/18 - już nawet nie pamiętam czy da radę to zobaczyć.

hasła nie widać - jedyny moment, gdy można je zobaczyć to podczas wpisywania (o ile zaznaczymy opcję widoczności)

jakkolwiek jakoś je wpisałeś chociaż raz poprawnie, sądzę, że z tej kartki
w połączeniu PPPOE na komputerze nie grzeb, bo doprowadzisz do tego, że zostaniesz bez neta
za to konfigurując router możesz pokombinować - tylko właściwe hasło (i login, ale on jest widoczny) umożliwi połączenie

dostałem już login i hasło od dostawcy
zresetuje router i bede chciał ustawić wszytsko od nowa
w jakie zakładki po kolei mam wchodzić aby nic nie pominąć, bardzo proszę o pomoc

Pamiętaj o mac-u

szczerze mówiąc sądzę, że nie ma takiej potrzeby - zapewne wystarczy wyedytować ustawienia połączenia PPPOE
choć może faktycznie łatwiej użyć kreatora?

Dajmy koledze zadziałać :slight_smile:

rozumiem ze pozniej jeszcze do zakladki Wireless żeby wifi ustawic i to wszytsko? w zadne inne zakladki nie wchodze?

No to już robisz według własnego uznania (nazwa sieci i zabezpieczenia).

no niestety Panowie działamy dalej :slight_smile:
zresetowałem router, wszedłem w ustawienia router
Network
---> sklonowałem MAC
pozniej ustawilem łącze ppp
nastepnie wpisałem login i hasło od dostawcy (pozniej ustawienia wg schematu)
klikam na Connect i nadał łączy i łaczy
ręce już opadają z tym dziadostwem
dodam że raz na chwile się połaczył ale trwało to tylko chwile pozniej juz sie polaczyc nie mógł

Login i hasło wpisałeś poprawnie? Ważne są małe i duże litery. Przewód z internetem oczywiście w porcie WAN routera?

nie widzę tu kroku w rodzaju "zapisałem ustawienia i zrestartowałem router" (ale nie "metodą ojca" przez wyłączenie zasilania, tylko z odpowiedniego menu)

Witam ponownie niestety nadal nie udało mi sie skonfigurować tego neta
Generalnie jak chce skorzystać z quick setup to po wybraniu łącza ppp i kliknięciu na next mam komunikat The Kable is unplugged . Naprawde nie wiem o co chodzi kabel jest wtykniety w port WAN a mimo wszystko jest ten komunikat dopiero jak wyłącze zasilacz z sieci przez który idzie ten kabel udaje sie przejść przez konfiguracje . Mac jest sklonowany mam status Connected a mimo wszystko neta w kompie ani na telefonie nie mam . Po chwili i tak mam komunikat Connecting ...
I tak za każdym razem. Niby sie połączy ale po chwili traci połączenie . Pózniej jak robię znowu quick setup mam komunikat ze kabel niepodłączony. Czy jest możliwe ze to router jest walnięty ??

Podłączając przewód z internetem zapala się dioda od danego portu na routerze?

No tak pali sie . Mam pomysł podmienić router na jakiś inny może to cos pomoże

Możliwe że dostawca zabezpieczył sobie łącze przed używaniem routerów.

Dobry pomysł bo wtedy potwierdzisz lub zaprzeczysz mojej tezie z ograniczeniem dostępu do sieci.

Zamieniłem router i teraz śmiga nie wiem tylko dlaczego na starym
Modelu daje radę a na nowszym juz nie dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem i pomoc choć powiem szczerze ze troszkę zdziwiony jestem rozwiązaniem całej sytuacji

Korzystając jeszcze z okazji mam pytanko jak moge pociągnąć sygnał od sąsiada do którego w lini prostej będzie jakieś 70 m bez żadnych przeszk

Przeszkód . Pewnie muszę kupic jakaś antenę tylkonie wiem za bardzo jaka . Dobrze by było jakby miała zasilanie przez ładowarkę jakaś a nie na usb