Konfiguracja wifi przy połączeniu szerokopsamowym, router TP LINK WL841N

witam mam bezpłatny internet szerokopasmowy ktory jest dostarczany droga radiowa przez gmine w ramach jakiegos tam projektu unijnego. Ostatnio kupiłem router tp linka 841 i za cholere nie moge ustawić wifi. Dowiedziałem się od firmy która dostarcza neta że łącze jakie powinno być na routerze to pppoe. Zabrałem się za ustawienia routera i wszystko cacy, podaje nazwe sieci, login, haslo, wybieram na dole Connect i koniec łączy się i łączy i połączyć nie może, jak tylko kabel podepnę do kompa net śmiga od razu. Dodam że przy tym internecie nie ma żadnego modemu, jest kabel z anteny podłączony do zasilacza (jak od laptopa) i od niego wychodzi RJ45 prosto do kompa , może ma ktoś jakieś pomysły jak to powinno być ustawione żeby śmigało

Kabel od dostawcy wpinasz w port WAN na TP linku ?

yyy no tak :slight_smile: a co do LAN ma być podpięty?

Sklonuj mac adres z komputera na którym masz dostęp do internetu na port WAN Tp-linka.

Wstaw ssa z zakładki status.

może ja coś żle robie ale tak : kabel od neta podpinam do routera (niebieskie gniazdo) , drugi kabelek idzie z routera do kompa
wchodze na stronke www.tplinklogin.net
tam wybieram Network i ustawiam łącze PPPoE , nazwa, login, hasło
niżej w zakładce robie Clone Mac Address (oba sie zgadzajagóra i dół) chyba że trzeba wybrać Restore Mac
wybieram Connect i nadal tylko łączy i łączy
poniżej fotki ze statusu

A co z tym mac-iem sklonowałeś?

no niby tak ale moze trzeba na Restore pierw nacisnac ?

Co masz w ipconfig /all kiedy łączysz się z Internetem bez routera. Sam komputer.

Jak ustawisz wszystko to wyłącz router i ponownie załącz. Sprawdź czy masz przydzielony adres ip.

wchodze w ustawienia routera , network tam wybieram pppoe i reszte pierdół, dalej clonuje maca, wracam do network i po nacisnieciu Save tak naprawde nic sie nie dzieje sam zaczyna sie łączyć bo mam Connecting ...... wydaje mi sie ze nacisnieciu Save powinnien byc jakis komunikat ze ustawienia zapisano czy cos takiego
wyłączylem router i kompa i po wpisaniu cmd mam takie rzeczy

Chodziło o ipconfig /all ale kiedy masz dostęp do internetu bez routera (tylko sam komputer)

@kolarz1983
mnie jeszcze BARDZO ciekawi skąd wytrzasnąłeś takie DNSy? (82.163.142.171 i 82.163.143.169) mi one śmierdzą na kilometr (czyżby wirusy?), one na 100% są "LEWE" - poniżej przykład - przekierowują google.pl w jakieś "śmieciowe" miejsca

C:\>nslookup google.pl 82.163.142.171
Serwer:  UnKnown
Address:  82.163.142.171
Nieautorytatywna odpowiedź:
Nazwa:   google.pl
Addresses:  2a00:1450:4007:80c::2003
          216.58.211.99

C:\>nslookup google.pl 82.163.143.169
Serwer:  UnKnown
Address:  82.163.143.169
Nieautorytatywna odpowiedź:
Nazwa:   google.pl
Addresses:  2607:f8b0:400c:c06::5e
          74.125.141.94

C:\>nslookup google.pl
Serwer:  TINY.lan
Address:  192.168.20.1
Nieautorytatywna odpowiedź:
Nazwa:   google.pl
Addresses:  2a00:1450:401b:801::2003
          216.58.209.67

druga sprawa - użyj prawego klawisza myszy w "dosowym" okienku (cmd) i zaznacz cały tekst - możesz go potem wkleić jako tekst do posta zamiast nieostrego zdjęcia
a gdybyś wkleił uzyskany tekst między znaczniki [nobbc]a[/nobbc] to uzyskasz taki ładny sformatowany widok jak powyżej

i trzecia - możesz podać nazwę tego providera? może będzie łatwiej znaleźć parametry sieci w jakichś ich oficjalnych informacjach

tak wyglada cmd z netem

na moje oko wszystko jest OK i router powinien się łączyć (no chyba, że coś przeoczyłem, ale rano pewnie zajrzą inni)
sprawdź czy nie masz np. literówki w haśle lub użytkowniku usługi (tych otrzymanych od operatora, znaczenie mają małe i duże litery!)
a tak poza konkurencją to pomyśl o pozbyciu się wirusów z tego komputera (to raczej nie ma wpływu na router, choć radziłbym zmienić hasło do gui)

przy tym połączeniu szerokopasmowym aby się połączyć z netem musze kliknąc na dole w prawym dolnym rogu na ikonke z komputerkiem i wtedy pokazuje mi się okno gdzie podaje się login i hasło ( które ustawił mi dostawca neta) wtedy klikam na połącz i net jest, a może ten login i hasło powinno być wpisane do routera ???? może przez to te cale cyrki są , sorry nie znam się na tym być może nie ma to większego znaczenia, a może skoro to projekt unijny dostawca jakos zabezpieczył ten net aby był tylko przypisany do danego kompa co by dalej go nie rozpowszechniać

A nie wpisujesz loginu i hasła do pppoe???

to ten login i hasło od dostawcy powinno być tam wpisane???

tak, bez tego NIGDY nie zadziała :smiley:
co zatem wpisałeś jako hasło i login w routerze konfigurując połączenie? bo coś przecież musiałeś tam wpisać
po skonfigurowaniu routera komputer będzie się łączył z internetem w inny sposób (bez wpisywania danych uwierzytelniających operatora, bo to będzie robił router)
nie zapomnij i popracuj nad wirusami w tym komputerze
nie zauważyłeś, że zamiast google ładują się jakieś śmieci?

najpierw to wyslalem maila do dostawcy tego neta o podanie hasła bo tak napisali na kartce która zostawili że nie wiadomo co to za literki są, a na kompie jest już wpisane hasło ale niestety ja widze tylko same gwiazdki chyba że da się to jakoś wycignąc po połączeniu ??