Konfiguracja wdr4300 po wgraniu Gargulca

Witam
Problem polega na tym, że po wgraniu Gargulca do wdr4300 pojawił się problem z połączeniem WAN. Adres IP WAN zmienił się na całkiem inny. Połączenia z internetem nie było, IP routera wskazywało, że jest 187 urządzeń połączonych. Wróciłem do softu firmowego. Gdzie robię źle ?

Ja mam na swoim co prawda Statyczne IP ale powinno działać też na Dynamicznym IP

Co masz przed routerem? Jaki dostawca internetowy?

Internetia. Wymagają IP dynamicznego i zanim podłączyłem router podałem im nowy mac routera.

Masz jakieś urządzenie/modem od dostawcy?

Nie mam urządzenia od dostawcy, tylko WAN z RJ45.

Włącz funkcję użyj innego mac-a i tam wpis ten który podałeś u dostawcy. Musi zadziałać. Po zapisanej konfiguracji możesz wyłączyć na chwilę zasilanie routera lub zrobić uruchom ponownie w menu.

Ok, będę próbował. Dam znań czy się udało.

Wpisuje mac routera, zapisuje, uruchamiam ponownie router i bez zmiany :-\
Podeslac jakiś sreen?

Jakie masz w końcu oprogramowanie, Gargoyle?

Gargoyle PL 1.5.10.9

Adres mac zmieniłeś na taki jak jest w bazie u dostawcy internetu?

Tak

Wiesz jak połączyć się konsolą (putty) do routera:

Jeżeli tak to daj obrazek z komendy

uci show network

Oczywiście podłącz wszystko tak jak byś chciał korzystać z internetu przez WDR-a.

Konsola cmd (uruchamiam jako administrator ) nie rozpoznaje telnet 192.168.1.1

Co masz w ipconfig /all po podłączeniu do routera:

Spróbuj od razu przez SSH jeżeli konfigurowałeś już przez przeglądarkę?

Co ciekawe adres mac zmienia się, jest inna jedna cyfra adresu ale zmiana na prawidłowy nic nie zmienia.

Odpal jeszcze raz putty wpisz 192.168.1.1 i port 22 i kliknij open. Nie podałeś przypadkiem adresu LAN-owego routera do dostawcy internetowego?

Tak jak pisałem dostawca wymaga podanie mac routera, więc chyba to adres lanowy routera.
Konsola putty pokazuje WAN 172.31.255.232, proto. dhcp, LAN 198.168.1.1

Nie to adres WAN-owy routera. Wejdź do putty i daj to o co prosiłem sprawdzimy co tam masz w konfiguracji sieci.

uci show network