Konfiguracja WA830Re + neostrada

Chyba tylu użytkowników w sieci nie masz?

Tak nie mam ale Dhcp narzuca od 100 do 149 a jesli ja mam 840 na 254 to nie problem mówimy o końcówce ip

To nie ma wpływu na stabilność. To tylko adresy IP w sieci są nic więcej. Sprawdź mój sposób z konfiguracją DHCP na TP-linku i daj znać co się dzieje.

teraz sie cały czas restartuje nie zdąży sie połączyć i restart

Co się restartuje? Za każdym razem po zmianie konfiguracji zrób SAVE i Reboot TP-linka po czym Survey i połącz się z siecią którą chcesz wzmocnić.

kiedy tak właśnie daje i po restarcie naciskam survey to 830 sie restartuje od nowa na dziś muszę zakończyć tą walkę na jakieś 2 godz ale czekam na jakieś podpowiedzi

Przywróć WA830RE do ustawień fabrycznych i spróbuj jeszcze raz go skonfigurować używając Quick Setup.

To samo chciałem zaproponować bo kolega chyba za dużo już namieszał w konfiguracji.

próbowałem tego już kilkaset razy i dalej jest to samo czyli jest połączenie z siecią wifi ale neta nie ma ok spróbuje i dam znać jeszcze dziś narazie wielkie dzięki za pomoc muszę lecieć w podsumowaniu to w routerze nie zmieniam nic tylko konfiguracja 830 wchodzi w grę

Tak jak pisałem, reset do fabrycznych i spróbuj moją konfiguracje musi zadziałać, gdzieś robisz błąd.

witam ponownie dziś zasiadłem od nowa i mam pytanko przy zabezpieczeniu sieci wifi przy jakiejkolwiek zmianie w zakładce ENCRYPTION wywala coś takiego jak na screenie

Mówi o tym że WEP to bardzo słabe zabezpieczenie sieci.