Konfiguracja W8970 i bandwidth dla następnego routera

Witam wszystkich serdecznie.
Piszę głównie z prośbą o pomoc w konfiguracji opcji bandwidth dla modelu W8970.

  1. sprawa wygląda tak iż posiadam internet adsl z Orange do 20mb, z liveboxem 2.0, bratu przesyłam sygnał LAN na kolejny router WAN.

  2. problem w tym iż zbyt mocno obciąża łącze oglądając bez przerwy filmy itd.

  3. zakupiłem okazyjnie Tp-Link W8970 w celu nałożenia ograniczenia na sygnał wysyłany do routera brata

  4. router chciałem podmienić zamiast Livebox, oczywiście nie wziąłem pod uwagę telefonu Voip co za tym idzie livebox został, a do niego wpiąłem W8970 zaś od niego router brata

  5. moje główne pytanie to jak skonfigurować bandwidth control bu na LAN1 ograniczyć prędkość np. do 5mb ??

Pozdrawiam

Spróbuj takiej konfiguracji. Na W8970 powinno być podobnie:

Na W8970 mam wyłączony DHCP (ponoć tak lepiej). Nie da się ustawić na dany port??
Ps. gdzie znaleźć informacje o urządzeniu (routerze brata) podpiętym do mojego, czy w panelu jest zakładka która o tym informuje ??

On pracuje jako router ( livebox podłączony do portu WAN a brat podłączony do LAN)
czy jako AP (oba kable wpięte do portów LAN)?
Operation mode ustawione na "wireless router"

Pracuje jako AP oba kable do LAN, choć zastanawia mnie czy nie podpiąć go pod ADSL jako główny, potem do niego Liveboxa aby działał jako bramka Voip - ale czy zadziała ??
Operation mode Adls modem router mode - nie wiedziałem co dać szczerze mówiąc
Jak sądzisz ??

W trybie AP wszystkie opcje związane z kontrolą pasma są "ominięte".i ustawianie ich nic nie pomoże.

Nie zadziała. W Liveboxie nie ma opcji aby podać bramę domyślną z której ma korzystać.

Moja rada to przełączenie w W8970 operation mode na Wireless Router,
Zmiana LAN IP na np 192.168.5.1
Podłączenie Liveboxa do LAN4/WAN oraz "brata" do np LAN1

Potem zabawa w przycinanie pasma

Przy zmianie adresu na podane przez Ciebie pojawiają się problemy router nie odpowiada na wywoływanie po nowym adresie. Livebox ma standardowo 192.168.1.1 W8970 miałem na 192.168.1.2

Po zmianie adresu i przedstawieniu go na wireless router dostęp do niego jest tylko od strony LAN.
Żeby dostać się do niego od WANu musisz włączyć mu remote management.
Dostęp od strony wan jest po WAN IP jaki ma W8970

Zmieniłem na 192.168.2.1 działa mam dostęp do niego po lan, ale brak neta. Wan podłączony, dynamic ip. Komplikuje się to....

Jak ustawiłeś połączenie wan na W8970?

Ustawione dynamic ip, enable ipv4 oraz ipv6

Ok gra wszystko, internet zadziałał pomożesz jeszcze w ograniczeniach??

Więc.
Tutaj będzie mały problem bo można tylko ograniczyć prędkość łącza i nawet jeśli nie będzie ono używane przez Ciebie to brak i tak będzie "ograniczony"

Wykonaj konfigurację jak w poradniku: Bandwidth Control w TD-W8970N

Ech.... niedobrze, Heinz może podrzucisz pomysł jak ograniczyć najprościej download i upload w takiej sytuacji ??

A czego nie zrozumiałeś z poprzedniego poradnika? Tam się już chyba prościej nie da.

Upstream - wysyłanie
Downstream - Pobieranie

Wpisz wartości do jakich chcesz ograniczyć ruch.

Zrozumiałem wszystko ale napisałeś że będzie "mały problem" dlatego pytam czy masz inne rozwiązanie na ograniczenie przesyłu dla drugiego routera.

Jeśli chodzi o problem z ograniczeniem jak ja nie będę korzystał to żaden problem, o to chodzi aby na jeden z portów nałożyć ograniczenie przesyłu na stałe.

Do tego W8970 jest podłączony tylko brat? Jeśli tak to stosuj ograniczenia z poradnika.
Jeśli Ty też się do niego łączysz to po IP ogranicz.
Zmierz prędkość łącza za pomocą speedtestu i do pola Upstream wpisz swój maksymalny upload a do Downstream - Download.

Potem klikasz Add i wpiszujesz IP routera brata, port 1-65535 Protocol All i poniżej wartość minimalną oraz maksymalną dla uploadu i downloadu.