Konfiguracja usługi Dynamic DNS rutera TD 8840T

Mam serdeczną prośbę. Proszę napisać jak poprawnie skonfigurować w ruterze TD 8840 T opcję Dynamic DNS .Dodam jeszcze ze chciałbym korzystać z darmowego programu i skorzystać z strony http://www.noip.com/ Za wszelkie informacje jak to uczynić dziękuje z góry.
Przeniosłem do odpowiedniego działu na forum - Administrator

Załóż najpierw konto na no-ip.com

Dokładnie od tego trzeba zacząć:

Na samym początku serdecznie dziękuję za odpowiedź dla Administrator oraz dla Fotodetektor. Szanowni Państwo proszę się nie gniewać ale konto już mam założone. Proszę napisać jak po założeniu konta powinna wyglądać opcja Dynamic DNS w ruterze TD 8840T.

No to wystarczy skonfigurować zakładkę Dynamic DNS w konfiguracji routera

Na samym początku dziękuję Adminie. A więc tak sprawa stoi. Po założeniu konta i zalogowaniu się http://www.noip.com/ mam poważny problem. Otóż używam aplikacji o nazwie Tom's Live Chess Server do transmisji turnieju szachowego na żywo przez internet. Aby oglądać taki turniej osoba musi pobrać program Tom's Live Chess Viewer, zainstalować go a w okienku Host wpisać chess.zapto.org Port 16001. Dodatkowo poproszono mnie aby wszedł do konfiguracji rutera TD 8840T i abym zrobił tak (bedę opisywał to dokładnie, bo diabeł tkwi w szczegółach).
Zalogowałem się do rutera wszedłem w opcję Forwarding, potem do Virtual Service- i wypełniłem to tak jak na obrazku poniżej.

Muszę przyznać że trochę protestowałem aplikację Tom's Live Chess Server. Ktoś zada pytanie - gdzie tkwi problem. Otóż zauważyłem że jak jest zmiana ip, to raz jest takie ip - 192.168.1.100 po kolejne zmianie ip już jest inne 192.168.1.101. Osoby które oglądają turniej piszą że nie można wejść i oglądać turniej. Dziś zanim zmieniono ip osoby te mogły oglądać turniej, po zmianie ip już nie.

Przypisz adres IP do serwera na stałe np. 192.168.1.200 (plus maska, brama i dns) i takiego adresu użyj w przekierowaniu.

Przepraszam że pytam bo nie jestem biegły w tych sprawach. Rozumiem jimasek że adres mam wpisać w IP Address 192.168.1.200. Co rozumiesz przez (plus maska, brama i dns).

jak będziesz konfigurował kartę sieciową w tym serwerze gry (czyli jakimś komputerze z w/w programem) to ustaw:
IP 192.168.1.200
maskę 255.255.255.0 (prawdopodobnie)
bramę 192.168.1.1 (tzn. adres IP LAN twojego routera, ale pewnie właśnie masz taki?)
DNSy swojego operatora
(jeśli to TEPSA/Orange to
194.204.152.34
194.204.159.1)
zamiast nich możesz użyć adresu routera, czyli 192.168.1.1 (jeśli zgadłem)


można to też ogarnąć inaczej np. w routerze ustalając statyczny adres IP zbindowany z MAC-adresem karty sieciowej tego kompuetra (wtedy zawsze ten komputer dostanie ten sam adres IP w sieci lokalnej)

Masz dwie możliwości konfiguracji, wybierzesz coś dla siebie

Na samym początku serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Co do programu Tom's Live Chess Server, po pobraniu mam i wypakowaniu są trzy plik.

Plik Server ini wyglada tak.

Moja konfiguracja pliku Server ini wyglada tak.

PATH=D:\ChessGUI_net\OUTPUT\TLCV_File.txt
PORT=16000
SITE=Super Tournament Engines Chess
TOURNEYPGN=D:\ChessGUI_net\OUTPUT\Super Tournament Engines Chess_e1e_Pgn.pgn
DELAY=100
DELAYAFTERMOVE=50
DELAYAFTERGAME=2000
MAILSERVER=smtp.poczta.interia.pl
RETURNADD=Krzychumag@interia.pl
' Next line is an example only.  Note, you can have up to 10 menus.  Each menu must have a different ID number (1-10).
'MENU ID=1 WIDTH=12000 HEIGHT=6000 NAME="Schedule" URL="http://loirechecs.chez.tiscali.fr/chesswar/Chesswar006D07.htm"
ICSMODE=0
SAVEDEBUG=0 

Serdecznie dziękuje Adminie ale sprawa nie jest taka prosta. Proszę napisz szopen czy do tego pliku Server ini mogę dopisać, co co Ty napisałeś.

Nie interesuje nas konfiguracja twojego serwera tylko karty sieciowej która działa pod kontrolą systemy windows jak widzę.

Tylko gdzie to ustawić gdzie pisze szopem tzn. o to mi chodzi.
IP 192.168.1.200
maskę 255.255.255.0 (prawdopodobnie)
bramę 192.168.1.1 (tzn. adres IP LAN twojego routera, ale pewnie właśnie masz taki?)
DNSy swojego operatora
(jeśli to TEPSA/Orange to
194.204.152.34
194.204.159.1)
zamiast nich możesz użyć adresu routera, czyli 192.168.1.1 (jeśli zgadłem)
W konfiguracji systemu Windows czy w konfiguracji Rutera TD 8840 T.

W konfiguracji karty sieciowej (protokół TCP/IP) -

Rozumiem i dziękuję Administratorze. Mam jeszcze takie pytanie, to w polu IP Address w poniższym okienku muuszę wpisać 192.168.1.200. Czy dobrze rozumiem.

no musisz wpisać taki IP pod jakim IP jest komputer na którym masz serwer gry
jeśli ustawisz 192.168.1.200 to na taki adres musisz zrobić przekierowanie portów w routerze

Na samym początku serdecznie dziękuje za wszystkie porady i rady. Mam takie pytanie co do programu http://www.noip.com/. Po zalogowaniu się w programie no-ip mam taki obrazek (w czerwony kółeczku, aktualny adres IP) czy to powinno być zmienione na 192.168.1.200, czy tak ma zostać, bo wiadomo że Ip się zmieni.

tak ma zostać,
bo to jest twój publiczny IP i tylko dzięki niemu jest możliwe połączenie ze świata do twojego routera (no i on się zapewne zmienia co jakiś czas, bo gdyby był stały to mógłbyś go po prostu podać zainteresowanym zamiast konfigurować DDNS, który z kolei ma za zadanie zapewnić przekierowanie wirtualnej domeny do twojego routera niezależnie jaki IP wylosuje u operatora)
natomiast to co konfigurowałeś wcześniej to było przekierowanie tych przychodzących pakietów ze świata do konkretnie tego jednego komputera w całej twojej sieci lokalnej właśnie na ten komputer na którym masz serwer gry (i nikt nie wnika czy masz tylko jeden komputer czy masz ich setki podłączone do tego routera)

Bardzo serdecznie dziękuję szopen.