Konfiguracja trzech TL-WR702N do multiroom NC+ POMOCY

Tak jak w temacie.
Posiadam trzy TL-WR702N-do każdego z dekoderów,
sieci wi-fi jest z rutera ZTE ZXV10 W300 neostrada(stoi na strychu-nie ma możliwości przeniesienia).
zatem wpadłem na pomysł aby podłączyć dekodery przez oddzielną sieć(bez internetu) tylko nie jestem wstanie ich skonfigurować aby dekodery widziały ten czarny(niby sieć jest,każdy ma ip ale nie widzą się).
Prosił bym o konfigurację-taką od zera(zrobię reset tych ruterków)i wklepie tak jak mądrzejsi ode mnie mi doradzą-może być z wykorzystaniem sieci istniejącej wi-fi lub same trzy TL-WR702N aby tylko to w końcu działało(już tydzień z tym walczę).
Z góry dziękuje.

Jeśli wszystkie WR702N widzą sieć z ZTE W300 to warto je podłączyć do tej sieci w trybie (working mode) Client.
W Network - Lan: IP Address: wpisujesz adres IP z poza puli DHCP pierwszego. ( np IP ZTE to 192.168.1.1 to IP WR702N to 192.168.1.2 następny 192.168.1.3 i ostatni 192.168.1.4)
W Wireless - Wireless Settings wybierasz region Poland i klikasz przycisk "Survey" zaznaczasz sieć z ZTE i następnym kroku wpisujesz hasło do sieci.
Save i reboot i tak na każdym WR702N.
Jeśli wszystkie WR702N nie widzą sieci z ZTE to na jednym wybierasz tryb AP - Router i łączysz pozostałe do tej sieci. Dekodery podłączasz do każdego WR702N do portów LAN.

-przykład rozumiem(stosowałem nawet myk aby brać te końcowe adresy 250/251/253)
Tak już robiłem i wszystko działa do wyłączenia dekodera lub też do restartu adresów ip w ruterze ZTE 999.999 sekund i odnowienie adresu ip(nie można ustawić na stałe adresu).
Ip się zmienia i przypisywane są inne adresy ponieważ w sieci są jeszcze dwa komputery,a co za tym idzie inne ip czarnego dekodera i wszystko leży.

Myślałem właśnie o oddzielnej sieci(dlatego trzy TL-WR702N )tylko nie wiem jak przypisać dokładnie adresy IP oraz MAC aby się nie zmieniały oraz w jakiej kolejności to ma być(jakie połączenie do czarnego a jakie do reszty).

czy IP czarnego dekodera nie można ustawić na stałe?
oczywiście z poza puli DHCP routera.
np.
Client 1 192.168.1.2
Client 2 192.168.1.3
Client 3 192.168.1.4
Czarny serwer 192.168.1.10
Dekoder 1 192.168.1.11
Dekoder 2 192.168.1.12
Na routerze serwer DHCP ustaw start adress 192.168.1.50 - 100

Teoretycznie to nie ma różnicy w tej konfiguracji, bo budujesz sieć LAN gdzie wszyscy są na takich samych prawach.
Najlepiej żeby AP był w takim miejscu co klienci będą go dobrze "widzieć".
Z IP to ustaw tak jak wyżej z tym że w AP możesz ustawić adres reservation i przypisać adresy MAC do IP. Wtedy każdy sprzęt dostanie zawsze taki sam IP.

Oczywiście że można w dekoderze zrobic konfigurację ręczną tylko wtedy nie wiem co wpisać...
To co napisałeś na górze mogę wpisać bo te adresy mam wolne(mniej więcej wiem gdzie popełniałem błąd wybierałem non stop adresy z puli DHCP).
A co mam wpisać dalej w dekoderach
ip (tak jak napisałeś)
maska podsieci(to chyba wiadomo 255.255.255.000)
brama?
dns?
Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie

Brama i DNS jest potrzebne dla "internetu" ale możesz wpisać tam IP głównego routera.
Maska oczywiście 255.255.255.0

Wielkie dzięki jutro dam znać czy działa,bo dziś za późno aby latać z tp-linkami po piętrach :slight_smile:
Ogólnie bardzo dużo osób szuka tych ustawień-elektroda aż kipi od różnych wpisów które nic mi nie pomogły jak ugryźć ten temat(ale tam tylko się kłócą albo odsyłają do szukajki która pokazuje mi spięcie tylko jednego TP-Linka i.t.p w dodatku z innym ruterem niż ZTE)
Wkońcu trafiłem na normalne forum z normalnymi ludźmi. :slight_smile:

Tak jak obiecałem. Na dzień dzisiejszy konfiguracja powyżej działa bez zarzutu(razem z ruterem zte)czyli jest internet i dekodery sie widzą ale w zte nie wiedziałem jak ustanowić mac adres i ip dla danych tp-linków(może chodzi o ip danych dekoderów) tak czy siak dalej nie wiem jak przypisać dane adresy w zte(może przez to że użytkowników jest dużo).
BARDZO BARDZO DZIĘKUJE NARAZIE WSZYSTKO DZIAŁA(mac adresów nie byłem w stanie przypisać do danego ip bo nie wiem jak to wykonać w zte)

W tym modelu ZTE ZXV10 W300 nie da się przypisać mac adresów i IP dla danych użytkowników .Nie mylić z filtracją adresów MAC.

Właśnie dlatego nie mogłem tego znaleść ;D
Filtracja jak najbardziej jest ale przypisywania brak

Witam.
Ponownie,NC+ bym powiedział że działa jako tako ale tego już chyba nie dam rady zmienić(konfiguracja ręczna podana wyżej działa jak trzeba).
Po wielu próbach zauważyłem że czarny dekoder(główny) po wyłączeniu pilotem ucieka z sieci,srebrne nawet na stand by są w sieci.
Więc jak nie używam czarnego w salonie a idę sobie lulu do sypialni to srebrne jeszcze działają(co 6-9 godzin muszą nawiązać połączenie z czarnym)więc po upływie tego czasu,czyli w moim przypadku rano w sypialni oraz w pokoju córki multiroom nie działa bo nie widzi dekodera głównego.
I teraz zrobiło się pytanie czy mam możliwość reklamowania tego dziadostwa ponieważ w takim przypadku gdzie czarnuch musi chodzić non-stop zastosował bym transmitery lub multiroom z jednym dekoderem dodatkowym(1+1+transmiter)-narażono mnie na koszta(kable antenowe konwenter na 6,wtyczki typu F itd itp, i wciśnięcie bubla który sam w sobie nie działa.
Myślałem że połączenie dekoderów ma na celu szybsze aktualizacje i inne bajery a tu co jakiś czas srebrne pytają się czarnego czy na pewno zapłaciłem :o

Tak ma widocznie napisane oprogramowanie że jak przechodzi w standby to wyłącza kartę sieciową. Pozostaw włączony i po problemie.

Po kilku miesiącach mogę powiedzieć że największym problemem okazał się ruter od neostrady(orange)-został zmieniony na TP-Linka którego dostałem za browca ;D i problemy się skończyły.
A teraz dokładnie:
Ustawienia powyżej co koledzy z forum napisali działają bez najmniejszych problemów,po drugie czarny nie musi być non-stop włączony.
Wszystko polegało na tym że jak ZTE nie dostawał internetu lub na nowo się logował rozłączał całą sieć.
Co gorsza zauważyłem że ZTE jeśli nie było używane przez komputer czyli nie korzystało się z internetu potrafił przejść w tryb uśpienia-lub coś w tym stylu.
Małe tp-linki chodziły na okrągło i była lipa chyba że na którymś dekoderze odpaliło się internet(przykładowo radio internetowe)a wtedy nagle dekodery się widziały.
Po pewnym czasie stworzyłem oddzielną sieć dla dekoderów(tak jak koledzy napisali-czarny jako ruter reszta client) w związku z tym że nie potrzebowałem dostępu do internetu po przez dekoder i takie rozwiązanie działało bez najmniejszego problemu.
Bo zmianie głównego rutera wszystko furczy jak nalezy razem z internetem na dekoderach

Dzięki za informacje i wyjaśnienie problemu. Może w przyszłości przyda się komuś taka pomoc. W razie problemów zapraszam ponownie. Temat zamykam.