Konfiguracja TP WDR3500

To samo:
IP Address: 192.168.0.11
Hmm, moze coś z DHCP?

Po każdej zmianie konfiguracji robisz reboot TP-linka? Sprawdź też wyłączając z zasilania modem od dostawcy.

Tak robie reboot TP-Linka, modemu nie wyłączałem. Zaraz sprawdze

To jest ważne aby zresetować sesję.

To samo.
IP Address: 192.168.0.10 adres komputera 192.168.100.100.
Hmm a czy te dwa rutery nie powinny być w tej samej podsieci?

Ustaw router jako AP i wtedy sprawdź prędkość po kablu i na radiu -

Hmm a czy te dwa rutery nie powinny być w tej samej podsieci?
jeżeli są podłączone przez WAN to oczywiście że nie mogą być w tej samej podsieci.

To samo, predkosci ograniczone

Odłącz WAN na czas konfiguracji. Dostęp do internetu nie jest ci potrzebny aby wejść w panel konfiguracyjny routera.

Zmeczony troche jestem i nie doczytałem. Przepiąłem gniazdo z modemu pod inne normalne sieciowe. Prędkości te same, nic się nie zmieniło. Dioda ciągle żółta.
Prędkości nie dochodzą do 30Mbit/s.
Dla porównania sprawdziłem teraz bezpośrednio:
LAN 89Mbit/s
Wifi 69Mbit/s.

Wymień przewód łączący urządzenia.

Nie mam trzeciego przewodu. Sprawdzalem przewody modem - komputer i obydwa osiagaja 100Mbit/s. Ale nie wiem czy o to Ci chodzi.
A jak zamieniam przewody to jest tak samo.
Podłączając bezpośrednio komp pod modem wykrywa 1000Mbit/s na modemie podlaczajac przez router wykrywa 100Mbit/s. Ale to i tak nie obcina.

Jeżeli przewody masz sprawne (oryginalne) to pozostają dwie możliwości. Uszkodzenie TP-linka lub dostawca w jakiś sposób blokuje dostęp do usługi. Zadzwoń i zapytaj jak to wygląda jak chcesz podłączyć swój router.

A gdyby pierwszy modem dać w bridge?

Oczywiście że można ale sam tego chyba nie zrobisz?

Mogę dać w most. Na stronie operatora w ustawieniach jest opcja włączająca. Pytanie co dalej.

Sprawdź czy publiczne IP będziesz miał na WAN-ie TP-linka.

Po zrobieniu w most? DHCP na TP linku musze wlaczyc i cos jeszcze zmienic? WAN: dynamic Ip? IPV6 włączyć?

Cały czas dynamic IP, chyba że jest wtedy jakaś filtracja po mac-u ale nie znam tego dostawcy więc trudno mi coś powiedzieć.

MAC Address: A0-F3-C1-48-D0-2B
IP Address: 188.193.214.59 Dynamic IP
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 188.193.214.254

DNS Server: 83.169.184.161 , 83.169.184.225
Mam publiczne IP na WANie

Coś z prędkością łącza się zmieniło?