Konfiguracja TP-ER6020

Witam....próbuje zrobić porządek z siecią...pomóżcie !!!

Sprawa wygląda tak....
Mam dwa modemy:

  1. Radiowy - Air OS GridM 5hp (ip stałe)
  2. Mobilny - TP-LINK Archer MR600 (ip stałe T-Mobile)

oraz router TP-Link ER6020 , który chce byłby głównym do zarządzania.

JAK powinienem to ustawić?
Obecnie podłączyłem dwa modemy odpowiednio do WAN1/WAN2 wybierając dynamiczne ip na ER6020 (w innym przypadku nie łączy)...przez publiczne ip mogę zalogować się do radiówki...ale juz do ER6020 nie idzie.....pomóżcie.
Pozdrawiam

Te źródła to nie modemy, tylko także routery, które wpinasz (prawidłowo) do wejść WAN na ER6020.

Niestety co oznacza "wybrałem dynamiczne ip" na ER6020 to nie pewności. Chodzi o to, że ustawiłeś, żeby ER6020 dostawał IP przez DHCP z Ubiquiti AirOS?
Jeżeli tak zrobiłeś, a AirOS nie przekazuje IP dalej do ER6020, a koniecznie chcesz mieć dostęp z zewnątrz do ER6020, to masz do wyboru dwa rozwiązania:

  1. Najprostsze i średnio bezpieczne: Ustawić w AirOS, żeby ER dostawał zawsze to samo IP (w ustawieniach serwera DHCP to znajdziesz), po czym zrobić port forwarding z wybranego portu na AirOS do portu interfejsu ER6020, do tego pozwolić na łączenie się z UI ze świata. Domyślnie jest to zablokowane (zwykle).
  2. Zdrowsze: wystawić analogicznie jak wyżej port, ale nie do UI, tylko do VPNa odpalonego w ER6020. Dopiero z VPN pozwolić na ruch do UI routera i ew. nawet do całej sieci jak chcesz.

Dziękuję...dzisiaj sprobuje tak zrobić...dam znać czy jest ok.

Mam pytanie, które właśnie mi się urodziło, mogę ustawić moje "modemy" tak aby to właśnie ER6020 nadawało im ip ? Czy to możliwe aby one wtedy działały? A jeśli tak jak to zrobić?

Nie możesz. IP nadaje ci DHCP powiązany zwykle ze źródłem internetu - w przypadku takich routerów jak ten. Jakby to były pełnowartościowe routery o pełnej funkcjonalności i konfigurowane z najmniejszych klocków, to wtedy można, ale nadal jest to nie do końca jasne jak miałoby działać (może być tylko jedna aktywna brama do internetu w danej podsieci, nie bardzo jest jak tym zarządzać w takim ustawieniu).