Konfiguracja TL-WR841N

Internet śmiga bez problemu na konsoli, tylko np. grając w Fife 14 nie mogę zagrać z kolegą, nie chce Mnie z nim połączyć. Idę z konsolą do kolegi klatke obok robię test połączenia w konsoli i UpNp jest dostępne u Mnie niestety nie. Wydaje Mi się, że mam źle skonfigurowany router.
Konsola łączy się z routerem przez wifi.

To trzeba tak od razu pisać ze szczegółami !
Mamy się domyślać?

Przepraszam, zamuliłem :slight_smile:
Rozumiem, że pomoże ktoś skonfigurować mi router krok po kroku jak żółtodziobowi ? :slight_smile:

Testowałeś co się dzieje bez routera? Serwer fifa-y jest u kolegi czy u ciebie?

Dostawca neta to Vectra. Mam ich modem w pokoju a do niego podłączony mam router. Nawet jak podłączę konsolę bezpośrednio przez kabel z modemu to po przeprowadzeniu testu w konsoli pokazuje Mi że upnp jest "niedostępne".
Jak jestem u kolegi to podłączyłem konsole też bezpośrednio pod jego modem od vectry i po zrobieniu testu pokazuje upnp "niedostępne" dopiero jak połącze się przez jego router za pomoca wifi to w tescie UPNP pokazuje "dostępne/włączone".
Jeżeli chodzi o serwer, u kolegi klatkę obok mogę się połączyć z innym kolegą jak założe gre i na odwró jak on założy gre to moge się z nim połączyć. Natomiast u siebie nie mogę się połączyć jak założę sam grę oraz jak on założy.

UpNp jest protokołem który często zawodzi (urządzenia nie dogadują się z routerem) więc lepiej jest przekierować odpowiednie porty lub użyć funkcji DMZ dla adres IP konsoli.

Jak pisałem wcześniej jestem zielony jeżeli chodzi konfiguracje.
Przekierować odpowiednie porty - jakie będą odpowiednie ?
Funkcja DMZ widziałem że jest jak wejdę do "routera" Tylko jaki adres ip ma konsola ?
Może najlepszym rozwiązaniem było restart routera do ustawien fabrycznych i wtedy napisał byś Mi krok po kroku "jak durniowi" :stuck_out_tongue: co i jak mam robić. Mogę również zrobić screeny.

Spróbuj z DMZ, sprawdź adres IP konsoli w DHCP Clients na routerze. Dobrze będzie zarezerwować adres przez mac konsoli aby cały czas był ten sam - Address Reservation w DHCP routera:

Adres IP konsoli to 192.168.0.102 a mac adres FC-0F-E6-F6-1F-46

Dopisz adres na stałe w Address Reservation, wyżej wrzuciłem poradnik.
Potem w DMZ wrzuć 192.168.0.102 i save a potem reboot routera. Sprawdź efekty.

Mac adres wpisałem konsoli ps3 i przydzieliłem ip jakie widać na screenie. W DMZ również wpisałem 192.168.0.150

Zrób reboot routera i sprawdź czy konsola dostanie właśnie taki adres. Wpisz go potem do DMZ.

Sprawdziłem w konsoli ustawienia i adres ip pokazuje taki 192.168.0.150 dałem TEST POŁĄCZENIA INTERNETOWEGO UPnP: Niedostępne a Typ NAT : Typ 2 i nadal pokazuje

Teraz pokaż jeszcze Status routera dokładnie chodzi o port WAN.

Chodziło mi o pierwszą zakładkę STATUS.

W DMZ masz aktualny adres IP konsoli? Sprawdzałeś?

klikam save ale nie widzę aby sie coś działo po kliknięciu.
Konsole mam włączoną, z routerem łącze się przez wifi czy mam podłączyć przez kabel ?

Zrób reboot routera i sprawdź czy będzie nadal taki adres w DMZ. Nie sprawdzaj protokołu Unpn tylko dostęp do innych serwerów.