Konfiguracja TL-WR841N

Witam.
Posiadam router TP-Link TL-WR841N od miesiąca walczę z poprawną konfiguracją go pod PS3. Net chodzi ale nie działa Mi upnp na konsoli. Pomógł by ktoś krok po kroku skonfigurowac go? Dodam że jestem zielony jeżeli chodzi o konfiguracje.

PS3 posiada możliwość podłączenia do sieci na dwa sposoby
a) za pomocą kabla ethernet
b) za pomocą sieci bezprzewodowej wi-fi
Oto poradnik jak podłączyć swoją konsolę do internetu
A. Jeżeli chcemy podłączyć za pomocą kabla ethernet:

  1. Podłączamy kabel do wejścia znajdującego się z tyłu konsoli
  2. Włączamy konsolę
  3. W menu XMB przechodzimy kolejno do zakładek [Ustawienia] -> [Ustawienia sieci] -> [Ustawienia połączenia internetowego].
  4. Wyświetli nam się komunikat "Dostosuj ustawienia połączenia internetowego. Aby nawiązać połączenie przewodowe, należy podłączyć kabel sieci Ethernet." Akceptujemy tę wiadomość przyciskiem X.
  5. Pojawi się przewodnik podłączania do sieci(wybieramy kolejno opcje, akceptujemy je przyciskiem "Prawo" na krzyżaku):
    a) Wybierz metodę ustawiania: "Niestandardowe"
    b) Wybierz metodę połączenia: "Połączenie przewodowe"
    c) Wybierz tryb działania urządzenia sieciowego: "Autowykrywanie"
    d) Ustawienia adresu IP: "Automatyczne"
    e) Ustaw nazwę hosta DHCP: "Nie ustawiaj"
    f) Ustawienia serwera DNS: "Automatyczne"
    g) MTU: "Automatyczne"
    h) Serwer proxy: "Nie używaj"
    i) UPnP: "Włącz"
  6. Wyświetli się komunikat "Naciśnij przycisk X, aby zapisać ustawienia". Potwierdzamy naciskając X.
  7. Wyświetli się opcja przetestowania naszego połączenia internetowego, akceptujemy ją przyciskiem X.
  8. Po przetestowaniu naszego połączenia, wracamy do menu, naciskając O (kółko).

Internet śmiga bez problemu na konsoli, tylko np. grając w Fife 14 nie mogę zagrać z kolegą, nie chce Mnie z nim połączyć. Idę z konsolą do kolegi klatke obok robię test połączenia w konsoli i UpNp jest dostępne u Mnie niestety nie. Wydaje Mi się, że mam źle skonfigurowany router.
Konsola łączy się z routerem przez wifi.

To trzeba tak od razu pisać ze szczegółami !
Mamy się domyślać?

Przepraszam, zamuliłem :slight_smile:
Rozumiem, że pomoże ktoś skonfigurować mi router krok po kroku jak żółtodziobowi ? :slight_smile:

Testowałeś co się dzieje bez routera? Serwer fifa-y jest u kolegi czy u ciebie?

Dostawca neta to Vectra. Mam ich modem w pokoju a do niego podłączony mam router. Nawet jak podłączę konsolę bezpośrednio przez kabel z modemu to po przeprowadzeniu testu w konsoli pokazuje Mi że upnp jest "niedostępne".
Jak jestem u kolegi to podłączyłem konsole też bezpośrednio pod jego modem od vectry i po zrobieniu testu pokazuje upnp "niedostępne" dopiero jak połącze się przez jego router za pomoca wifi to w tescie UPNP pokazuje "dostępne/włączone".
Jeżeli chodzi o serwer, u kolegi klatkę obok mogę się połączyć z innym kolegą jak założe gre i na odwró jak on założy gre to moge się z nim połączyć. Natomiast u siebie nie mogę się połączyć jak założę sam grę oraz jak on założy.

UpNp jest protokołem który często zawodzi (urządzenia nie dogadują się z routerem) więc lepiej jest przekierować odpowiednie porty lub użyć funkcji DMZ dla adres IP konsoli.

Jak pisałem wcześniej jestem zielony jeżeli chodzi konfiguracje.
Przekierować odpowiednie porty - jakie będą odpowiednie ?
Funkcja DMZ widziałem że jest jak wejdę do "routera" Tylko jaki adres ip ma konsola ?
Może najlepszym rozwiązaniem było restart routera do ustawien fabrycznych i wtedy napisał byś Mi krok po kroku "jak durniowi" :stuck_out_tongue: co i jak mam robić. Mogę również zrobić screeny.

Spróbuj z DMZ, sprawdź adres IP konsoli w DHCP Clients na routerze. Dobrze będzie zarezerwować adres przez mac konsoli aby cały czas był ten sam - Address Reservation w DHCP routera:

Adres IP konsoli to 192.168.0.102 a mac adres FC-0F-E6-F6-1F-46

Dopisz adres na stałe w Address Reservation, wyżej wrzuciłem poradnik.
Potem w DMZ wrzuć 192.168.0.102 i save a potem reboot routera. Sprawdź efekty.

Mac adres wpisałem konsoli ps3 i przydzieliłem ip jakie widać na screenie. W DMZ również wpisałem 192.168.0.150

Zrób reboot routera i sprawdź czy konsola dostanie właśnie taki adres. Wpisz go potem do DMZ.

Sprawdziłem w konsoli ustawienia i adres ip pokazuje taki 192.168.0.150 dałem TEST POŁĄCZENIA INTERNETOWEGO UPnP: Niedostępne a Typ NAT : Typ 2 i nadal pokazuje

Teraz pokaż jeszcze Status routera dokładnie chodzi o port WAN.

Chodziło mi o pierwszą zakładkę STATUS.

W DMZ masz aktualny adres IP konsoli? Sprawdzałeś?