Konfiguracja TL-WR743ND

Witam, dziś zakupiłem router firmy TP LINK (model w temacie) i mam problem z jego konfiguracją.
Mam internet który łączy się za pomocą nazwy użytkownika i hasła (PPPoE) lecz występuje pewien mały problem.
Załączam router i aby go skąfigurować wchodzę w zakładkę Quick Setup ->Tu mam kilka opcji do wyboru: Client Router, Router, Repeater(Range Extender),Bridge with AP, Client . Więc wybieram Client Router (Nie wiem co wybrać, chodzi mi o to aby do routera podłączyć 1 komputer (lan) a reszta urządzeń telefony tablety itp. używały WiFi. ) Następnie wybieram PPPoE wpisuje hasło i nazwę użytkownika następnie wypełniam stronę dotyczącą WiFi(tak mi się wydaje ). Klikam next i następnie reboot ładuję się pasek, router się włącza i BUM.
W tym momencie występuję problem ponieważ cały czas pokazuje mi że PPPoE "Connecting..." i nic się dalej nie dzieje pomoże ktoś ?
Przeniosłem do odpowiedniego działu na forum - Administrator

Internet dostarczony bezprzewodowo na kablu koncentrycznym (wtyczka RP-SMA) czy kablowo (wtyczka RJ45)?

Kablowo wtyczka RJ45

To konfiguracja jako ROUTER, możliwe że na WAN-ie będziesz musiał wykonać clone mac adresu fizycznego MAC który jest wpisany u dostawcy i widnieje na karcie sieciowej z którego masz dostęp do internetu. Podłączenie RJ45 oczywiście do portu WAN.

Mógłbyś mi dokładnie rozpisać o co chodzi, ponieważ jestem trochę zielonkawy w tych sprawach. Konfigurację zmieniłem na ROUTER. Lecz dalej nie wiem za bardzo co zrobić . Chodzi o to że mam wejść w Network ->MAC Clone i Clone MAC adress i save tak ?

Kabel masz podłączony do portu WAN routera?

Wiesz co to adres fizyczny karty sieciowej (adres mac)?

CHACA Tak mam podłączony, Administrator Jak wcześniej mówiłem jestem zielony w tych sprawach więc nie za bardzo się orientuje co to jest (zaraz przeczytam w internecie) podczas konfiguracji nie miałem kroku 5 (po zresetowaniu modemu również )

Masz jakiś modem? Dostajesz jakąś adresacje na ten port? Internet miałeś podłączony do komputera?

To jest router. Ja pytam o modem od dostawcy.

Mając podłączony tylko komputer do internetu (bez routera) no i mając aktywne połączenie szerokopasmowe daj obrazek z ipconfig /all -

To jest internet radiowy?

CHACA Wydaje mi się że tak
Administrator Proszę

Czyli mac 44-8A-5B-F0-10-CD musi znaleźć się na WAN-ie TP-linka (funkcja clone mac) no i oczywiście WAN jako PPPoE gdzie wpisujesz login i hasło od dostawcy.

Dziękuje prześlicznie! Działa SUPERANCKO ! Można zamknąć Jeszcze raz dziękuje ; :-*

Nie ma sprawy, to ty decydujesz o zamknięciu wątku. Zapraszamy ponownie w razie wystąpienia problemów.