Konfiguracja TL-WDR3600

Witam.
Proszę o pomoc konfiguracyjną w/w routera, w którym zostało wgrane najnowsze oprogramowanie Gargoyle 1.6.2.2 (r42647).
Chcę skorzystać z portów USB 2.0 routera. Urządzenia, które będą podłączone; drukarka Samsung ML-1675 oraz dysk zewnętrzny 16gb pen- jeśli się da. Planuję zakup większego dysku zewnętrznego, ale ten na razie w formie startowej musi wystarczyć.
Wszystkie urządzenia tzn. mój komputer ''po kablu'' oraz reszta urządzeń po WiFi tj. druga ''stacjonarka'' podpięta TL-WN722N, laptop, tablet, telefony(?) chcę, aby korzystały z obu urządzeń. Jeśli jest to możliwe.
Samo wstępne ustawienie routera przebiegło bezproblemowo i sieć domowa po WiFi z włączonym harmonogramem działa ok.
Oczywiście w ''N''-ce w paśmie 2.4GHz tylko. Z braku urządzeń kompatybilnych z 5GHz. Tak więc postanowiłem to pasmo wyłączyć. Ale przyjdzie i na nie pora, bo jest mniej zakłóceń niestety kosztem mniejszego zasięgu.
Włączyć UPnP / NAT-PMP ? Jeśli tak to konfiguracja heh.
TL-WN722N dział z prędkością 150Mb/s tak więc kupiłem SITECOM 300N WL-344 myśląc, że będzie szybciej tzn. 300Mb/s. Tymczasem spotkał mnie zawód. Max to tylko 135Mb/s :-\ . Ten typ tak ma?
Reasumując; najważniejsze jest ustawienie drukarki ew. dysku zew. tak, aby wszyscy użytkownicy sieci domowej mogli korzystać bezproblemowo z w/w urządzeń. Tzn. np. laptop ma coś do wydrukowania klika drukuj i ''wsio'' :slight_smile:
Nie znam się na konfiguracji. Tak więc proszę krok po kroku tak mnie pokierować, abym się nie pogubił w ustawieniach.
Temat przeniosłem do odpowiedniego działu .Wojtek2803

Aby osiągnąć 300Mbit trzeba w routerze ustawić szerokość kanału na 40MHz w menu Konfiguracja - Podstawowa.

Konfiguracji drukarki na routerze za bardzo się nie przeprowadza. Za to na komputerze musisz po prostu zmienić port z usb na IP:

Instrukcja po angielsku:
Click on the Start button and select Devices and Printers.
Click on "Add a printer."
In the Add Printer dialog select "Add a local printer."
Select "Create a new port:" and set the type of port to "Standard TCP/IP Port". Then click Next.
In the "Hostname or IP address:" field enter the IP address of your router.
The "Port name:" field may be set to something you like.
De-select "Query the printer and automatically select the driver to use," then click next.
The computer will then attempt to detect the TCP/IP port. This will take some time and will most likely fail. Failing this step is not a problem.
On the "Additional port information required" page set the device type to Custom and click "Settings…"
Verify the Printer Name or IP Address. The Protocol should be set to "Raw" and the Raw Settings Port Number should be 9100. Leave LPR Settings and SNMP Status Enabled empty or de-selected. Then click OK.
Select the correct printer driver and click next. You may need to install drivers if they are not already available.
Finish the remaining printer installation wizard steps as needed. The printer should now be installed and working!

Witam.
Konfigurację podstawową obrazuje zrzut i mam nadzieję, że nie popełniłem gafy.
''Aby osiągnąć 300Mbit trzeba w routerze ustawić szerokość kanału na 40MHz w menu Konfiguracja - Podstawowa.''

Była ona przeprowadzona na samym początku i nie było z nią problemów.
Problem polega na tym , że model SITECOM 300N WL-344 jest maksymalnej prędkości 135Mb/s co mnie zdziwiło.
Z kolei TL-WN722N działa z właściwą prędkością maksymalną dla tego urządzenia 150Mb/s.

Skan sieci WiFi przeprowadzony inSSIDer-rem tak więc wziąłem poprawkę na to co się dzieje w otoczeniu.
Dałem pasmo tylko 2,4GHz w ''N''ce, bawiłem się szerokością kanału oraz wyborem najlepszego wolnego.
Jak widać sygnał jest ok. jak na takie maleństwo. Sieć nie zrywa łącza.
Myślę, że urządzenie Sitecom jest uszkodzone lub parametr pracy nie jest 300Mb/s.
Wysłałem w tej sprawie zapytanie do przedstawiciela.
Poczekam na odpowiedz.
Bardziej zależy mi na ustawieniu i korzystaniu w domowej sieci z drukarki oraz dysku zewnętrznego.
Dzisiaj już nic nie będę robił w tej sprawie. Może jutro. Jak coś dam znać z czym mam problem.

model SITECOM 300N WL-344
Co ma urządzenie w specyfikacji technicznej i jak jest skonfigurowane obecnie? Pokaż jakieś pomiary z inSSIDer-a. Pewnie informacje można coś znaleźć w internecie.

Witam.
Zacznę od dobrych wieści. Drukarka została uruchomiona na dwóch komputerach stacjonarnych.
Przyznam się, że nie wiem jak to do końca zrobiłem. Miałem problem z portami, ale zmieniłem końcówkę po 192.... i wszystko ruszyło tzn. drukuje. Dysk dodatkowy to temat do załatwienia.

Jeśli chodzi o konfigurację SITECOM 300N WL-344 to aktualnie jest to tylko w pasmo 2,4GHz (próbowałem też w dual, ale to bezsensu), ''N''ce, szerokość kanału 40MHz (drugi kanał pow.) kanał 1 (dziwne automat wbija mi 8/9 jako najlepszy). Najsilniejszy sygnał jest od sąsiada na 11 kanale. Inne standardy WiFi ''b'' oraz ''b/g'' również sprawdzone i są stosownie wolniejsze. Sygnał WiFi mam najczęściej ok. 45-50dBm. Tak więc uważam, że dobry. Nic nie zrywa na łączu. Win7 SITECOM wykrywa bezproblemowo w PnP, ale dla spokoju wgrałem oryginalne stery. Oprogramowanie autorskie jest ich po prawej stronie. Menedzer urządzeń czysty.
W zasadzie nie było potrzeby nic zmieniać, bo Tp-Link 722N śmiga tak już 3 lata bezproblemowo na 150Mb/s. Wprawdzie wcześniej na TP''740N'' ,ale na nowym routerze również bezproblemowo z małą korektą kanału. Reasumując wiem że nic nie wiem :slight_smile:
Na koniec net radiowy 13/26Mb/s IP stałe czeka zmiana na Vectrę (?).
Jeśli są jakieś pomysły konfiguracyjne to jestem otwarty na propozycje. Sprawdzę i dam znać.