Konfiguracja TL-WA850RE z TD-W8961ND

Witam wszystkich :slight_smile:
Zarejestrowałem się na Waszym forum ponieważ mam problem z konfiguracją urządzenia TL-WA850RE :frowning: Zacznę od tego że korzystam z Neostrady a internet "rozsyłany" jest po domu przez wifi routerem TD-W8961ND który znajduje się w jednym z pokoi. Niestety ze względu na odległość i ściany, w drugiej części domu sygnał jest bardzo słaby. Zakupiłem extender TL-WA850RE który skonfigurowałem po kablu sieciowym za pomocą zakładki "quick setup", przeniosłem go do jednego z gniazdek i wszystko było ok. Extender pokazywał że łapie zasięg routera na 3-4 kreski, a internet pojawił się w miejscach gdzie wcześniej nie było zasięgu wi-fi. Po dwóch dniach okazało się że TL-WA850RE nie przekazuje internetu mimo tego że wszystkie diody świeciły tak jak powinny. Ponownie przeprowadziłem szybką konfiguracje zgodnie z instrukcją i znów było przez kilka dni dobrze po czym sytuacja się powtórzyła. Teraz w żaden sposób nie mogę go skonfigurować automatycznie, a jeżeli chodzi o ustawienia manualne to nie mam o tym pojęcia.

Przeczytałem między innymi ten wątek:

i próbowałem podobnie zmienić ustawienia jednak nic to nie pomogło.

W panelu konfiguracyjnym jest status Conected, ale jest tam również informacja że router nie jest podłączony do internetu co nie jest prawdą.

gdy zmieniam "Default Geteway" z 192.168.1.200 na adres routera tj. 192.168.1.1 i zatwierdzam "save" to po restarcie urządzenia znów pojawia się adres 192.168.1.200 :frowning:

Sam router działa bez zarzutu, cały czas jest synchronizacja i internet. Oczywiście hasło w TL-WA850RE wpisane prawidłowo. Kilka razy resetowałem i próbowałem konfigurować zarówno przez quick setup jak również przyciskami WPS. Może ktoś ma jakieś pomysły? Zastanawiam się czy jest to coś w konfiguracji czy fizyczne uszkodzenie urządzenia?!
Pozdrawiam.

Co masz w DHCP głównego routera (jakie DNS-y)? Wyłącz DHCP na wzmacniaczu. Jak już włączasz to z bramą głównego routera i tak aby zakresy DHCP się nie pokrywały.

Tak to wygląda na routerze głównym:

Sam wpisałem te DNSy bo podobno takie są dla neostrady - myślałem że to coś pomoże, wcześniej nie były wpisane żadne.
Czyli na trzecim obrazku z poprzedniego posta powinno być zaznaczone "off"? Zaraz spróbuje.

W DHCP jest ok. Takie powinny być DNS-y. Wyłącz DHCP na wzmacniaczu.

Niestety po wyłączeniu DHCP na wzmacniaczu nie mogę się do niego zalogować i dostać się do ustawień (zarówno po kablu jak i przez wi-fi po jego włożeniu w gniazdko gdzie docelowo ma być). Internetu też nie przesyła dalej. Diody "power i RE" świecą, "siec bezprzewodowa" miga a sygnał na 3 kreski czyli według instrukcji wszystko powinno być ok.

I nie dostaniesz dopóki nie załączony będzie w nim serwer DHCP.

Zupełnie zgłupiałem bo nie mam pojęcia o tych wszystkich DHCP, DNSach itp. Zresetowałem TL-WA850RE i powróciłem do ustawień z pierwszego postu. Może mój router coś blokuje?! trochę to dziwne bo wszystkie urządzenia działają jeżeli są w zasięgu i do połączenia wystarcza im tylko hasło Zastanawia mnie "Default Geteway" w ustawieniach DHCP wzmacniacza. Domyślnie wskakuje ustawiony adres wzmacniacza: 192.168.1.200. Przestawiam go na adres routera: 192.168.1.1, zatwierdzam "save", robię obowiązkowy restart urządzenia, ale nie zapisuje zmian i znów pojawia się adres 192.168.1.200.

Jeżeli chcesz ustawiać tak jak w pierwszym poście to masz błąd we wzmacniaczu w DHCP Settings. Powinno być tak:
Start IP addres: 192.168.1.200
End IP address: 192.168.1.230
Default Gateway: 192.168.1.1

Niestety po wpisaniu tych ustawień w zakładce DHCP wzmacniacz nie chce ich zapisać na stałe (oczywiście zatwierdzam "save" i robię reeboot) :frowning: po ponownym wejściu w zakładkę DHCP znów wszystko samo się przestawia na:
Start IP addres: 192.168.1.100
End IP address: 192.168.1.199
Default Gateway: 192.168.1.200

Robisz to przez Internet Explorer?

Używałem do tego Mozilli ver. 29.0.1, nie pomyślałem żeby spróbować z IE

No to wszystko przed tobą.

:slight_smile: Przywróciłem router główny do ustawień fabrycznych, skonfigurowałem od nowa neostradę, odłączyłem wszystkie "odbiorniki" wi-fi i jeszcze raz przeinstalowałem wzmacniacz tym razem poprzez Internet Explorera. Poprzez "quick setup" zainstalował się bez problemu i wszystko działa :slight_smile: Fakt że nawet przez IE nadal nie chcą się zapisywać moje ustawienia DHCP, ale najważniejsze że na automatyczną konfiguracją się zainstalował. Nie wiem jaka była przyczyna, może faktycznie przeglądarka coś blokowała. Dziękuje wszystkim za rady i mam nadzieje że już nie będzie problemów z tym wzmacniaczem.
Pozdrawiam.

W takim razie temat zamykam. W razie dalszych problemów proszę o PW.