Konfiguracja td-w8951nd jako ap z thomson tcm420

Witam, mam problem z konfiguracją routera TD-W8951ND tzn. posiadam internet z multimedii i odbieram go modemem THOMSON TCM420. chciałbym podłączyć pod niego właśnie TP-LINK TD-W8951ND, aby pełnił funkcję access point-a dla urządzeń WIFI i było można podłączyć przez rj-45 jeszcze komputer stacjonarny. Wiem że jest to router do ADSL itd... itd... wyjąłem go z szafy i nie chcę tracić kasy na kupno innego a wykorzystać tego. Nie posiada on portu WAN... Wcześniej wykorzystywałem go podobnie jak teraz chcę wtedy działał z tp-linkiem wr543g odbierającym radiówkę i port WAN zastąpiło jedno z 4 portów rj-45 (działało to w ten sposób że była włączona opcja bridge ewentualnie działało też na połączeniu statycznym po wpisaniu ip maski i bramy DHCP mogło być wł a nie musiało to zależy który router miał przydzielać ip). W tym przypadku żadna opcja nie działa, czasami wskoczy internet ale to tylko na chwile. Ustawienia LAN i AP są ok DHCP tp-linka przydziela ip-ki itd ale internetu brak. Problem na pewno też nie leży w adresach mac. Modem po podłączeniu do komputera przydziela następujące konfigurację: ip: 89.230.147.132 maske: 255.255.224.0 brama: 89.230.128.1 dns: 217.172.224.160, 89.231.1.206 jest także DHCP w sumie nie wiem po co to?: 172.16.184.226. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu ;D Czekam na rady i propozycje ;D

Niestety jedyna rozsądna propozycja to kupno routera z portem WAN (RJ45) ponieważ twój thomson działa jako modem i przydziela tylko jedno IP publiczne. No chyba że chcesz korzystać przez TP_linka tylko na jednym urządzeniu (laptop czy tablet czy komórka).

No tak właśnie to zauważyłem ale nie byłem do końca pewny, ale czy nie ma możliwości aby ip przydzielił tp-linkowi? A ten zaś podłączonym urządzenia?

Jest taka możliwość Admin o tym pisał powyżej , lecz nic w takiej konfiguracji to nie da ponieważ od usługodawcy posiadasz jeden adres IP. Musisz zakupić router z portem WAN RJ45 (obecnie masz RJ11). Wtedy otrzymasz pulę adresów prywatnych i będziesz sobie mógł dzielić łącze jak Ci się podoba .

Ok dzięki za rozwiązanie problemu, w takim razie nic nie zdziałam z tym ruterem ;D