Konfiguracja sieci internetowej w domu

Znajoma posiada internet Neostrada 10Mb/s. Posiada LiveBox 2.0, do którego jest podłączona teleiwzja orange oraz telefon. Livebox znajduje się na parterze. Na piętrze jest router TD-W8901G podłączony z Liveboxem, za pomocą kabla internetowego. Na 8901G jest ustawione IP 192.168.1.2, natomiast DHCP jest wyłączone. Do Liveboxa czasem jest podłączany TD-W8950ND do zapewnienia na podwórzu sygnały wifi. Niestety do domu została wybudowana dobudowa i w tych pokojach niema internetu. Co polecacie by uzyskać tam sygnał wifi?

Masz jakieś połączenie kablowe z którymś z routerów w tej nowej lokalizacji? Jeżeli nie to można zastosować jakiś repeater (wzmacniacz) lub zestaw PLC z miejsca gdzie masz dostęp do sieci.

Problem jest taki, że nie jest tam doprowadzony żaden kabel sieciowy. W domu posiadają jeszcze jakieś stary sprzęt:

  • Pentagram Cerberus P 6331-62
  • TL-WA500G Ver: 1.1

Z WA500g możesz zrobić jakiś repeater ale tylko z kodowaniem WEP-owym w sieci więc średnio się nadaje.

Co innego byś polecił?

Może jakiś schemat rozmieszczenia bo tak w ciemno to trudno coś powiedzieć. Pisałem PLC albo jakiś repeater ale wszystko zależy jaki teraz jest tam poziom sygnału lub chociaż w okolicach.

Rozumiem, PLC jest dość drogie więc raczej odpada. Natomiast jaki repeater byś polecił ?

Polecić mogę WA850RE, WA830RE, WA750RE, WA730RE itd ale czy spełni twoje wymagania odległościowe to nie wiem.

Jest jakiś program za pomocą, którego wskaże mi siłę sygnału sieci? Bo tam zasięg jest 2 kreski, ale podłączyć nie można.

inSSIer dla windows-a czy WiFiAnalyzer na androida. Poziom sygnału dla inSSIDer- powinien być w granicach -70dBi aby myśleć o poprawnej konfiguracji repeatera w tym właśnie miejscu. Oczywiście potrzebne jest zasilanie takiego wzmacniacza.