Konfiguracja sieci, brak dostępu do internetu

Mam pytanie tego typu:
Zrobiłem sieć wifi która wygląda następująco-

  1. ruter ADSL "D-Link" portem LAN leci do PC, a drugim portem LAN do AP "TP-link"
  2. TP-link (WA500G)ustawiony jako AP do którego zamontowana jest antena panelowa Ma wysyłać sygnał dalej. Nie ma zabezpieczenia ale jest ustawione filtrowanie MAC
    a) telefon z wifi - łączy się bezpośrednio z AP opisanym wyżej i nawiązuje normalnie połączenie z internetem
    500 metrów dalej (ale testowane wszystko w jednym miejscu koło siebie)
  3. TP-link (WA500G) taki sam jak WYSYŁAJĄCY AP. Antena "tubowa" kierunkowa. Ustawiony jako Client.
    Widzi sieć, pokazuje około 25dbi więc chyba nieźle. DHCP jest ustawione o 10 adresów wyżej niż ruter(modem 100-199 a ten 110-199 ponieważ jak było wszędzie to sam to na kompie podpiętym LAN - em z modemu D-link wyskakiwało że jest konflikt IP.
  4. RUTER TP-link który powinien wysłać mi już neta przez wifi do kompa i innych urządzeń.
  5. KOMPUTER

Na samym końcu sieci czyli już przy ruterze TP-link sieć widzę, nawet mogę się zalogować przez przeglądarkę do strony konfiguracyjnej każdego z urządzeń w sieci(nawet modemu D-link na samym początku) ale nie chce mi ustanowić połączenia z netem... i tu jest problem bo nie mam żadnego pomysłu....

USTAWIŁEM obydwa AP w trybie BRIDGE (point to point) to po podłączeni kablem lan AP z KOMPEM udało mi się złapać neta, ale nie na długo bo po jakimś czasie znowu straciłem połączenie