Konfiguracja routerów

Witam !
Korzystam z internetu wifi którego nadajnik jest parę domów dalej . Z anteny do odbioru internetu radiowego ( taka antenka w kształcie choinki) , i kablem z końcówką RP-SMA idzie do karty tp-link w kompuetrze . Kupiłem dwa routery tp link wr743nd i teraz chciałbym je podłaczyć aby jeden router odbierał sygnał wifi a drugi działał jako ten który wysyła wifi na dom i tu właśnie chcałbym proić o jakieś wskazówki o to jak podłączyć i skonfigurować te routery .
Z góry dziękuję !

Zrób najpierw IPCONFIG/ALL i wklej na forum.
Przykręć antenę do routera i ustaw go jako WISP. Możliwe że będziesz musiał użyć funkcji w routerze "Network - MAC Clone"
W drugim routerze zmień IP na 192.168.0.2 i wyłącz DHCP. Podłącz go z pierwszym routerem portami LAN-LAN

Konfiguracja odbiornika:

Konfiguracja nadajnika:

Witam !
Dziękuję za pomoc :wink:
Wszystko gra , ale jest mały problem z pierwszego routera do lan wszystko ładnie smiga , natomiast w drugim routerze co wysyła sygnał wifi jest chyba coś nie tak. Mianowicie podpinam sie z laptopa pod to wifi to prędkość jest o połowe ucinana , wiadomo czego ?

O jakiej prędkości łącza w ogóle mówimy? Jakie są różnice?

Prędkość to 6 Mb , na pierwszym routerze jest pełna , natomiast z wifi 3 Mb , hym może to przez to ze 1 router też wysyła wifi ale bez antenki jest wiec słabe
@up
Dalej nic , obcięło mi kolejną połowę ;(

Czy aby na pewno łączysz się do sieci stworzonej przez drugi routera (nadajnik)? W pierwszym wyłącz dodatkowe rozsiewanie sieci zaznaczając (disable wireless local area).

Tak łaczę się do sieci stworzonej przez 1 router , i mmam ten acess zablokowany , ale im wiecej sie lacze z wifi to predkosc coraz bardziej spada

może dlatego że nie skonowałem adresu mac ?

UP
Skacze ta predkosci wifi strasznie ;/

Pisałem że robisz błąd, masz się łączyć do sieci 2 router (nadajnika).

o przepraszam , źle to określiłem , łacze się do tego drugiego routera z laptopa , w pierwsdzym wyłaczyłem nadawanie wifi , a na drugim stworzylem sieć wifi i do niej się łącze , ale skacze dalej , nawet jak wziąłem klonowanie mac to to samo skacze od 1 Mb do 4

Zrób diagnostykę sieci bezprzewodowej. Pokaż też obrazek z zakładki status na obydwóch routerach,

Wysyłam
Dodam że router wifi musiałem oddzielnie podłaczyć żeby zobaczyć status bo jak są razem podpięte nie da rady sprawdzić , tylko moge przeglądać 1 router

insider

router 1

router 2 wifi

Jaka jest prędkość jak podłączysz komputer zamiast router 2?
W router 2 zmień IP na 192.168.0.254 - wtedy będziesz mógł wejść do konfiguracji bez zmieniania IP na karcie, wogóle skąd pomysł na takie IP?
Czy tamten nadajnik, kilka domów dalej, jest to operator co stosuje blokady czy "kolega". bo w pierwszym wypadku warto by było sklonować MAC adres z karty która była standardowo pod niego podłączona.

Z pierwszego routera elegancko śmiga poprzez kabel do komputera stacjonarnego , natomiast router wifi podlaczony do pierwszego szwankuje chyba , zasieg dobry ale ta prędkość strasznie skacze ;/ , więc raczej jak na pierwszm dobrze chodzi routerze przez kabel to zabezpieczeń raczej nie ma ;/

Spróbuj drugiego ustawić jako router. Nadaj mu IP LAN 192.168.2.1 włącz DHCP i kabel od pierwszego routera podłącz do portu WAN.

Drugi router (wifi) ma juz w operation mode ustawione na router

Tak ale miałeś go podłączony przez LAN. Teraz podłącz przez WAN.

Prędkość się poprawiła , i jest ok , chociaż dalej jak są podpięte 2 routery nie moge się dostać do tego drugiego z wifi , ale to nie ważne ważne że internet wrócił do normy , dziękuję bardzo za pomoc .

Jak jesteś podłączony pod tego co nadaje wifi wykonaj polecenie w cmd IPCONFIG /ALL i w polu brama domyślna będzie adres IP routera.