Konfiguracja Routera jako Repeater TP Link Wdr3600

Witam. Mam taką sytuację.
Dom A stoi LIVEBOX nadający sieć WIFI o nazwie "neostrada_d038" zabezpieczoną kluczem WEP
35M i usytułowany jest Dom B

Dom B urządzenia widzą sieć ale tylko z jedną kreską zasięgu. Dysponuję routerem TP-Link Wdr3600 z zainstalowanym Gargoyle 1.6.2.2, którego ustawiam według tego poradnika:

Wykrywa tą sieć wifi z zasięgiem około 40% podaje tam klucz WEP ale pojawia się problem. Bo router będący w Domu B (wdr3600) po konfiguracji resetuje się zapalają się kolejno 3 pierwsze diody ale urządzenia nie widzą nowej sieci. Jak przywrócę router do ustawień fabrycznych to nadaje sieć GARGOYLE...

Jakaś porada przydatna?

W tym routerze jest tak że jeśli on nie złapie sieci to nie nadaje swojej. Spróbuj ustawić router tak aby był w lepszym zasięgu. Najlepiej by było jak by oba urządzenia się "widziały".

Pisząc "widziały" Masz na myśli by wdr3600 po zeskanowaniu w konfiguracji widział tamtą sieć? Jeśli tak to tak jest. Widzi ją z około 40% zasięgiem.

Musisz też nacisnąć przycisk REG na Liveboxie podczas łączenia urządzeń.

Haha niby nic a jednak aż tyle. O tym nie pomyślałem :slight_smile: komputery wcześniej były podłączone do tej sieci więc nie było problemu z łączeniem się ale router nie był wcześniej sparowany i tu może się pojawiać problem bo się nie łączy. Ok spróbuję na sam początek tego.

Ewentualnie wyłączyć tę funkcję w panelu konfiguracyjnym LB.

Ok połączenie już jest. W domu B łapie mi 36% sygnału nadawanego przez LB. Natomiast pojawia się taki problem. Bo gdy mam podłączony komputer przez kabel to internet działa. Natomiast do sieci GARGOYLE nie mogę się połączyć. Wpisuję taki sam klucz WEP jak w siedzi w domu A ale pojawia się informacja "Problem z uzyskaniem adresu IP" jakaś porada?

Problem jest przez Liveboxa który ma problem z przepychaniem pakietów z DHCP na dalsze sieci. Najlepszym sposobem jest ustawienie routera jako brama i konfiguracja połączenia jako DHCP bezprzewodowo lub, jeśli urządzenia muszą być w tej samej podsieci, to ustawienie im statycznych adresów IP.

Na routerze to wpisujesz ?

W konfiguracji GARGOYLE dla odnalezionej sieci "neostrada_d038" i podałem do niej klucz WEP połączyłem te dwa routery ze sobą i działa bomba. SSID rozgłaszanej sieci to GARGOYLE i kiedy w domu B urządzenia pytają mnie o klucz do sieci to podałem taki sam jak klucz WEP dla sieci "neostrada_d038" i się nie może połączyć.
Natomiast jeśli zmienię SSID dla rozgłaszanej sieci na takie samo jak w Domu A czyli "neostrada_d038" to pojawia mi się ikonka pełnego zasięgu ale z wykrzyknikiem i "ograniczony dostęp brak dostępu do internetu"
Co mogę robić źle?

Uruchom cmd i wpisz polecenie IPCONFIG/ALL i wynik wklej na forum.

Na podlaczeniu kablowym czy wifi? Czy bez roznicy?

może być jedno i drugie.

Tutaj zdjęcia z konfiguracji.

Tak jak napisałem wyżej:

A jakas sugestia jak to zrobić? Bo to co mi przytoczyles jest dla mnie nie zrozumiale.

Wejdź na stronę routera ( http://gargoyle.lan/ ) i zmień konfigurację. Ustaw go jako brama sieciowa, połączenie DHCP (bezprzewodowe), Adres IP urządzenia 192.168.2.1 , w karcie WiFi wyszukaj sieć i wpisz hasło do niej. niżej ustaw swoją sieć WiFi którą ma nadawać.