Konfiguracja pod nc+

Witam,
nie mogę poradzić sobie z konfiguracją sieci pod kątem nc+, a więc :
-router TL-WR340G jako rozsyłający sygnał
-router 743 jako AP podłączony do głównego tunera NC i amplitunera
-router 702 podłączony do dodatkowego tunera
Ustawiam 743 jako AP i wyłączam DHCP i daje w tunerze żeby automatycznie pobrał dane , po jakimś czasie przestaje działać i ponownym pobraniu danych zmienia się IP i przestaje działać dodatkowy tuner, proszę o podpowiedz bo jeszcze trochę i coś poleci za okno >:(

Jak możesz to narysuj schemat tej sieci z uwzględnieniem adresacji przypisanej do poszczególnych urządzeń.

O czlowieku, wspolczuje ci. Ja prawie rok z tym walczylem na roznych forach zanim zorientowalem sie ( z pomoca forowiczow), ze zakupione 2 ap tp link podpiete pod tp link wr 740n nie dzialaja w trybie klient. zakonczylo sie wymiana na jakies modele 8level, tansze i lepsze, ktore swietnie sprawdzaja sie do teraz. Chcialem znalezc moje temat z tym problemem, ale juz go nie ma. Szukalem tez pomocy na elektroda.pl

za bardzo nie wiem jak to narysować , ale ip wireles 340 to 192.168.1.1 , dla 743 przydzielam 192.168.1.108 a dla 702 192.168.1.109 ,
tuner dodatkowy z podpiętym 702 ustawiam na ręczne wpisanie IP i zostaje , tuner główny z 743 po wpisaniu ręcznym tych samych parametrów przestaje działać internet a jak znowu daje żeby pobrał automatycznie to zmienia mi IP

Na głównym routerze musi być załączone DHCP a na pozostałych wyłączone. Czy tak masz? Sieć połączona jest kablowo?

na głównym jest włączone DHCP, a na 743 jest wyłączone i nie mam pojęcia z skąd tuner bierze nowe IP po automatycznym pobieraniu

Za pewne z DHCP routera głównego.

czyli głównym też wyłączyć DHCP ?

Na głównym ma być załączone. Zmieniałeś adres LAN na pozostałych z poza zakresu DHCP routera głównego?

trochę zielony jestem w tych sprawach, więc pewnie nie , postępowałem zgodnie z instrukcja TP-Link TL-WR743NDv2 konfiguracja mostu bezprzewodowego

WR743ND musi być ustawiony jako most bezprzewodowy z wyłączonym DHCP i zmienionym adresem IP. Może pokaż jakieś obrazki ze statusów urządzeń:

temat wraca jak bumerang, 1 dzień pochodzi normalnie a drugi dzień dekoder główny nie ma połączenia z internetem, wczoraj laptop i smartfon nie połączył się z głównym routerem, wyświetlał się konflikt IP, zmienić coś w ustawieniach TL-WR340 ?

takie mam ustawienia

Do DHCP WR340g dopisz Gateway (192.168.1.1) i DNS-y. Daj obrazki z konfiguracji pozostałych urządzeń.

WR340 ma adresację LAN 1.1 a 743?

tak jest na 743

Fotki do poprawy.

743

Wygląda poprawnie. Dopisałeś bramę i dns-y do Wr340g?

tak 340

tak 743

Połączenie jest zestawione więc w czym problem? Masz dostęp do sieci i internetu?