Konfiguracja netia spot player z TP-Link WR702N pod Cyfrowy polsat

Witam
Mam problem.
Posiadam dekoder cyfrowego Polsatu wraz z TP-Link WR702N. Gdy chce sie podłączyć bezprzewodowo z moim Netia spot Player wyskakuje mi błąd ze nie udało się połączyć.

Znalazłem na forum takie rozwiązanie:

Lecz tu mam inny problem, ponieważ po skonfigurowaniu TP-Linka nie wykrywa mi go ten smieciowy dekoder cyfrowego polsatu(tryb client mode). Dopiero gdy użyje reset to mi go wykrywa, co oczywiscie mija sie z celem.

Napisałem tutaj, bo widzę że są tu osoby znające się na pewno lepiej niż Ci "specjaliści" z C Polsatu do których juz nie mam siły dzwonić.

Czy ktoś ma jakiś pomysł ?

pokaż screenshoty ze statusami obu routerów (po konfiguracji)

Zdjecia, mam nadzieje to to o te chodziło

golnie z tym TP_linkiem to komputer powienien go widzicie przy ustawianiach karty sieciowej aby sobie pobrał adres automatycznie?
Bo dopiero jak zmieniłem ip karty sieciowej na np. 192.168.0.201 to dopiero go widział zanim został skonfigurowany. Bo w trakcie konfiguracji gdzie jest przypisywane inne ip dla TP-linka to też musiałem zmienić ustawienia karty sieciowej aby go na nowo widział

Raczej nie zrobiłeś tak jak w poradniku. Zwróć uwagę na DHCP Settings i bramę domyslną

Mógłbyś powiedzieć o co chodzi jaśniej ?
I tak najgorsze jest to, ze po podłączeniu skonfigurowanego TP-Linka dekoder Cyfrowego Polsatu go nie wykrywa.. :confused:

Wystarczy spojrzeć dokładnie na poradnik który sam zamieściłeś w pierwszym poście. Nie włączyłeś DHCP z bramą 192.168.1.254 a przynajmniej tak wynika z twoich obrazków.

poprawiłem to lecz i tak po podłączeniu do dekoderu mi go nie wykrywa.

Wie ktos moze jak ten dekoder go konfigruje ze po podlaczeniu pod kompa skonfiguriwanego przez cyfrowy polsat TP LINKA , komputer go nie wykrywa i co chwila sie rozłącza ? (miga non stop dioda) mimo konfiguracji karty sieciowej na rozne sposoby.

W pierwszej kolejności zrób tak żebyś miał dostęp do internetu na komputerze przez WR702 a potem będziemy dalej myśleć.

Czyli mam ustawic client mode i znaleźć wifi i połączyć?
Czemu na client mode modem tp linka co chwila sie resetuje ?

Nie bardzo wiem o jaki reset ci chodzi? Zmieniłeś adres IP na TP-linku, bo może masz cały czas konflikt z NS-em!?

Wszystko jest okej, komputer widzi normalnie TP-Linka wpółpracuje (AP), lecz gdy dam Client mode na tplinku to sie dzieje takie coś.

Przełącza się w tryb klienta i resetuje się. Po chwili powinno wrócić połączenie. Pewnie nie masz dostępu do tp-linka bo wyłącza się serwer DHCP. Musisz na czas konfiguracji wpisać jakąś adresację do karty sieciowej ręcznie.

Tp linka ustawilem sobie np pod 192.168.3.20 , karte sieciowa pod 192.168.3.10, efekt ten sam :confused:

Czyli mam rozumieć że co chwilę masz reset TP-linka w trybie client?

Dokladnie tak jak na filmiku ktory nagralem teb proces trwa i trwa tak non stop

Na filmiku pokazałeś tylko znikające połączenie ethernet-owe które odbieram jak reset po przełączeniu się urządzenia z trybu router w tryb klient.

No to nie wiem czemu ale po wlaczeniu trybu client mode dzieje sie tak non stop powtarza i powtarza sie

Jak masz zasilane urządzenie?

Z kabla usb podpiety do komputera

Podłącz jakiś zasilacz i sprawdź czy objawy będą takie same.