Konfiguracja dwóch ruterów TL-WR743nd

Witam
Mam Internet dostarczany drogą radiową (antena na dachu i od niej kabel antenowy do karty bezprzewodowej w pc stacjonarnym. Mam dwa rutery TP-L WR743ND i chciałem ich użyć do utworzenia sieci w domu. Dostawca filtruje MAC i udało mi się skopiować adres MAC komputera który łączy się z Internetem, to są dane z ipconfig:

 Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-14-85-CD-C0-DD
        DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
        Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
        Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.13.114
        Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.0.0
        Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.0.50
        Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.50
        Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 91.189.221.38
                                                      91.189.223.86

Proszę o pomoc w konfiguracji bo w tej chwili nic nie działa.
Tak chcę to zrobić

Sieć jest zabezpieczona jakimś hasłem czy tylko mac-owo? Konfiguracja pierwszego routera jako WISP plus MAC Clone -

Jeżeli masz obydwa spiete portami LAN to w drugim wyłacz serwer DHCP.

Zabezpieczenie tylko MAC bo na tym który jest nie wpisuję żadnego hasła, dostawca powiedział że jeśli zrobię klonowanie MAC to będzie działało.

No to do dzieła możesz konfigurować WR743 jako WISP i nie zapomnieć o MAC Clone.

No i klops
Sklonowałem MAC adres próbowałem ustawiać jak w tej instrukcji:

Błąd :frowning: "WAN port not connected"

Sieć twojego dostawcy jest widoczna w tabeli po naciśnięciu Survey? Daj obrazek ze statusu routera.

Tak widzę dostawcę po naciśnięciu Survey.
Status rutera

Konfiguracja radia 11bg bez n-ki i szerokość kanału 20MHz. Sieć dostawcy nazywa się TP-LINK _43EE32? Może daj też obrazek z zakładki Survey?

Gdzie mogę zmienić koniguracje radia na 11bg i tą szerokość kanału bo nie mogę znaleźć

Przepraszam pomyliłem tryby tu router sam dobiera sobie konfigurację radia. Pytanie czy łączysz się z dobrą siecią (SSID)?

Dostawca to AB-NET
Survey

SSID KRZ7_1v i KRZ7_2v to też jego spróbuję kolejno na wszystkich trzech to jest: KRZ7_1v KRZ7_1v i AB-NET_Rudna _Wielka
Czy jest możliwe że filtruje dostęp też po IP, w tej chwili mam ustawione IP dynamiczne?
Czy w Wireless mam mieć Name (SSID) którąś z tych nazw: KRZ7_1v, KRZ7_1v, AB-NET_Rudna _Wielka?
To co było wcześniej czyli "TP-LINK_43EE32 to prawdopodobnie ten drugi ruter w którym wyłączyłem serwer DHCP i odłaczyłem kabel LAN ale był nadal podłączony do prądu, ale jeśli nawet to naciśnięciu Survey i tak wybrałem AB-NET_Rudna _Wielka

Musisz się połączyć dokładnie z tą nazwą z którą łączysz się na komputerze. Poza tym nie zrobiłeś jeszcze MAC Clone, musisz tam wpisać - 00:14:85:CD:C0:CC

MAC Clone zrobiłem, pewnie dlatego że robiłem jeszcze raz Quick Setup to się pozmieniało.
Mogę w jakiś sposób odczytać dane sieci (BSSID lub SSID) z którą się łączy komputer który ma dostęp do Internetu.

Na obrazkach masz na WAN-ie całkiem inny adres niż ten z pierwszego posta gdzie masz adresację.

Tego to już nie wiem jak masz skonfigurowane połączenie w systemie. Przez aplikację do karty bezprzewodowej czy bezpośrednio w systemie.

Jeszcze raz ipconfig z komputera który się łączy z Internetem. Po MAC clone mam 00-50-04-07-93-0A i to jest mac adres karty ethernet ale jest też mac adres karty bezprzewodowej 00-14-85-CD-C0-DD. Tak powinno być?

Sieć z którą się łączy komputer z dostępem do internetu

Klonuje mac adres (ruter podpięty do lan pc z dostępem do internetu)

po odłączeniu od prądu i ponownym włączeniu z innym pc nie powinien pozostać ten sam adres mac bo u mnie się zmienia

Przestawiony MAC będzie widoczny w Statusie - WAN

W statusie WAN mam 00-14-85-CD-C0-DD

A powinien chyba pozostać ten z klonowania

Czyli masz ok, adres fizyczny z karty bezprzewodowej