Konfiguracja dwóch routerów w jedną sieć

Witam,
Mam problem z konfiguracją dwóch routerów. Routery są połączone przez switch który mam w piwnicy natomiast routery znajdują się na dwóch piętrach i nie mam możliwości połączenia ich kablem bezpośrednio. Nie potrafię ustawić routera nr. 2, aby dawał sygnał. Proszę o pomoc.

Opisz jeszcze jak masz ustawione routery - port WAN oraz jakie mają ustawione adresacje.

Jaka konfiguracja sieci adresacja urządzeń ?

WAN dla WDR 4300
IP Address: 78.154.74.150 PPPoE(Connect Automatically)
Subnet Mask: 255.255.255.255
Default Gateway: 78.154.74.150
DNS Server: 217.28.150.195 , 217.28.150.157
WAN dla TL-SF1005D jest niedostepny

Czyli ten WDR 4300 ma wysyłać sygnał po wifi dla TP linka 740 N ?

Dokładnie tak, tylko oba routery są poza swoim zasięgiem. Moje pytanie, czy switch nie powinien być za routerem? WDR 4300 będzie "głównym" routerem.

zależy mi na połączeniu routerów kablem przez swich tak jak jest to przedstawione na schemacie ze względów na problem z okablowaniem mieszkania... nie wiem, czy to jest technicznie możliwe w takiej konfiguracji

Nie bardzo rozumiem poco w ogóle ten switch . Najprościej to będzie wgrać na TP link WR740N alternatywny soft Gargoyle i ustawić go jako most bezprzewodowy przekaźnik . Ale warunek jest taki że musi być co najmniej -70dBm . Zainstaluj program inssider i zobacz jak wygląda pokrycie sygnałem na drugim pietrze .

Z modemu od dostawcy Internetu mam tylko jedno wyjście z Internetem. Reszta jest na Tv i telefon. Muszę rozdzielić jakoś sygnał na dwa urządzenia. Wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem. Ale mogę się mylić, nie mam wystarczającej wiedzy w tym temacie

Jest to do zrobienia bez większej interwencji w routery i switch.
Na początek musisz zaopatrzyć się w kleszcze do zaciskania RJ45 i 4 wtyczki RJ45, lub 2 sztuki rozdzielacza np:
http://sklep.rms.pl/lindy-34002-dubler-2xutp-lan-rj45-1szt

Musimy rozdzielić niebieski kabel na 2x dwie pary. pomarańcz i zielony oraz niebieski i brązowy. używany pinów 1,2 oraz 3,6 w każdej złączce używamy tego samego koloru w odpowiednim miejscu. z jednego kabla 4 parowego otrzymaliśmy 2 kable dwuparowe ( max 100Mbit/s)

jednym kablem łączymy modem z portem WAN routera 1
drugim kablem łączyły router 1 port LAN1 ze switchem lub zamiast switcha używamy "beczki" i łączymy z kablem do routera 2
ten kabel w routerze 2 podłączamy do portu LAN w 2 routerze, port WAN zostawiamy pusty.

Na routerze 2 wyłączamy serwer DHCP.
reszta zostaje bez zmian.
Coś takiego:

Czyli chodzi o to żeby dwa routery były ze sobą połączne LAN? Obecnie router 1 zabiera WAN i nie daje go na router2. Tak to rozumiem. Mam kilka 1m kabli. Przetestuje ta metodę na "brudno" w piwnicy. Rozumiem że jakbym miał dwa kable to nie musialbym dzielić tego jednego?

Heinz. Wielki dzięki za pomoc. Nie wpadlym na takie rozwiązanie. Pzdr

Jeżeli WDR ma być routerem głównym a odległość między nim a WR-em jest niewielka to spiąć je kablowo. Wywalić wtedy switcha.