Konfiguracja drugiego routera

Witam, nie wiem czy w dobrym miejscu pytam, ale najwyzej zostanę przeniesiony. Mam problem z konfiguracją routera, i przy okazji chciałbym się poradzić o zakup nowego routera, TP-Linka. W domu mam internet od UPC, 150 Mb/s. Głównym urządzeniem jest Thompson który zamontował UPC, i do drugiego pokoju mam pociągnięty kabel żeby postawić drugi router w celu większenia zasięgu w domu. W tej chwili mam D-Linka dir 657, swojego czasu była wyprzedaż na ibood'zie i wtedy go zakupilem. Ale albo go źle skonfigurowałem, albo po prostu router jest beznadziejny. Skonfigurowałem go w ten sposób, że w głównym routerze nie zmieniałem w ogole ustawien, natomiast w D-linku, czyli drugim routerze, wyłączyłem DHCP i adres IP dałem na inny zakres. Ostatnio działalo całkiem dobrze, ale srednio raz na tydzien musialem go resetowac(reset do ustawien fabrycznych i ustawienie konfiguracji od nowa), a teraz musze juz codziennie. Stąd chciałem się poradzić, jaki router TP-linka zakupić, żeby prawidłowo działał po odpowiedniej konfiguracji, bez konieczności resetowania go codziennie. Cena tak do 130zł najlepiej.

Ta konfiguracja którą opisujesz jest błędna ! Kabel z modemu UPC wpinasz do portu WAN bądź też internet w routerze . Port WAN ustawiasz na Dynamiczny pobór adresów ( Dynamic IP) . Wifi konfigurujesz wg. własnych potrzeb. Polecam np. TP link TL WR740N , bądź też nieco droższy np . TP link TL-WR1043ND .

Kabel z internetem wchodzi wlasnie do thompsona ktory jest rowniez modemem. I z tego urzadzenia mam poprowadzony kabel do drugiegoroutera, ktory podpinam w wejscie lan(nie wan). Czytalem gdzies na forum ze to jest wlasnie dobra konfiguracja

Ja Ci mówię że jest błędna . Kabel do WAN-u ma być , wtedy otrzymujesz swoją prywatną pulę adresów w domku masz tzw.NAT i dzielisz sobie sieć wg. własnych potrzeb .

Daj IPCONFIG/ALL z komputera na którym działa internet. Potem pomożemy Ci ustawić TP-Linka.

Dzięki moim umiejętnościom operowania programami graficznymi chciałem zobrazować sytuacje w moim domu, w celu upewnienia się czy dobrze opisałem swój problem. Jeśli chodzi o podłączenie kabla od internetu od Routera głownego do routera drugiego pod port WAN(Internet) to nie chce mi w ogole odpalić internet.

A tutaj załączam ipconfig/all na moim komputerze przy działającym internecie.

Jeżeli tak jest i działa to na tym drugim routerze zmień adres IP lan na 192.168.0.200 kabel wepnij do lan.

Do tej prędkości łącza potrzebujesz routera z portami gigowymi. Mogę polecić najtańszy z nich WDR-3600.