Konfiguracja dla Multiroom w TD-W8951ND

Dostaję powoli załamki.
Router TD-W8951ND przydziela automatycznie IP do laptopa zarówno po kablu jak i wifi.
DHCP włączone.
Firewall wyłączony.
Na laptopie internet jest.
Problem zaczyna się przy dekoderach. Przydziela IP 194.254.10.11 i maskę 255.255.0.0 ale nie przydziela ani bramy ani DNS.
Żeby działał multiroom dekodery mają być w jednej podsieci i "się widzieć".
Ani przy konfiguracji automatycznej ani przy ręcznym wpisaniu wszystkich adresów dekodery ani nie uzyskują dostępu do internetu ani się nie widzą.
Nie pomogły resety ani nowy firmware w routerze. Sprzedawca robił już multirooma na tym routerze i nie miał problemów.
Co jeszcze mogę zrobić żeby mi to zagrało?
PS.
Wcześniej miałem starszy model "TL" i wszystko hulało.

Co to za dostawca internetu?

TPsa. Internet wydaje mi się że jest dobrze skonfigurowany tylko nie wiem czemu router nie udostępnia go dekoderom.

to cos nie tak z konfiguracją? Jak masz ustawione połączenie na komputerze?
Daj wynik z ipconfig/all
daj jeszcze screeny z ustawień routera.

Daj jeszcze obrazek z DHCP routera.

Problem zapewne tkwi w ustawieniach dekoderów. Jakie to dekodery i od jakiego operatora?

Dekodery z nc+

Czekamy na więcej danych z konfiguracji routera.

Tunery masz podłączone kablowo bezpośrednio do routera?

dekodery kablem do routera.Widoczny na 1 obrazku AP 192.168.1.102 to laptop. w chwili robienia PrtSc podpięty tylko 1 dekoder ale go nie widzi. Czy jest w ogóle opcja że router jest felerny? jak tak to jutro pożyczę inny od kumpla i spróbuje skonfigurować.

Stawiam na okablowanie a dokładnie na zarobienie RJ-ek. Trzymałeś się jakiegoś standardu?

RJ 45 nie krosowane. przy wcześniejszym routerze wszystko chodziło wymieniałem z powodu popalenia po uderzeniu pioruna ale zarówno router jak i dekodery są nowe. kable sprawdzone tym urządzeniem co światełka migają i wszystko ok. poza tym na laptopie wszystko gra. i przydziela im ip i maskę, nie przydziela bramy i dns-ów.
jutro dam fotki co pokazują dekodery przy próbie połączenia.

Ale jakiś standard zastosowałeś?

Widać nie. mam (o,O,b,B,g,G,br,BR)
mam jeszcze krótki kabel dołączony do routera w standardzie EIA/TIA 586B. mógłbym spróbować ewentualnie na nim.

Czy na dowolnym kablu podłączonym do np: laptopa masz internet?
Na drugim screenie opcja Multicast na samym dole ustaw na IGMPv2. Zobaczymy.

Na dowolnym kablu mam internet w laptopie. będę wieczorem to wypróbuję tego multicasta.

Kabel musi być zarobiony w jednym ze standardów na obydwóch końcach. Laptop radzi sobie z tym błędem, tunery już nie.

z tego co widzę to standard EIA/TIA 586B polega na takim samym podłączeniu jak ja mam tylko kolory inaczej się nazywają. będę przystawał zę coś z konfiguracją będzie nie tak