Konfiguracja Archer d5

obecnie mam neostrade i router TENDA 150 lecz troszke slabo chodzi wi-fi zakupilaam archer d5 ale kompletnie niewiem jak zaczac jego instalacje by internet smigal w calym domu podczas gdy zaczynam instalacje pisze kabel sieciowy odlaczony niewiem co to znaczy

Jesteś w jakiś sposób połączony z routerem (kablowo lub bezprzewodowo)? Najlepiej skonfigurować go przez przeglądarkę internetową i funkcję Quick Setup

komputer stacjonardny podlaczony kablowo i na dole laptopy przez wi-fi
czyli podłaczyc archer i bezposrednio wejsc na strone tp link i tam skonfigurowac a czy nie przeszkadza ten obecny tenda podlaczony?

Do konfiguracji routera nie jest ci potrzebny dostęp do internetu. Router tenda musi być odłączony od komputera i linii telefonicznej.

archer d5 skonfigurowany przez osobe ktora to umiała :slight_smile: lecz po tym czasie uzytkowania nie jestem zbyt zadowolona a raczej nie odczuwam zadnej roznicy przy uzytkowaniu tendy a teraz archera niby wifi jest w calym domu ale mam wrazenie ze słabsze sadzac po parametrach archera wifi powinno byc z 500m od domu a tak nie jest

Skąd takie informacje? Po pierwsze to anteny dookólne, zabudowa twojego domu/mieszkania, ograniczona moc w paśmie 2,4GHz do 100mW i 200mW 5GHz (względy zdrowotne - promieniowanie mikrofalowe), pewnie jakieś zakłócenia w eterze,
Jeżeli chcesz mieć zasięg na zewnątrz musisz kupić sobie jakieś urządzenie w obudowie CPE