Konfiguracja AP

Witam, ostatnio u znajomego byłem i poprosił mnie o pomoc o konfiguracje Routera tp linka ADSl nie pamiętam modelu, ale problem był typu ze po zalogowaniu na adres bramy 192.168.1.1 to wyskoczyło logowanie do Air OS, to jest internet bezprzewodowy Wi Fi, antena 5GHz podłączona do portu LAN.
I nie wiedziałem jak podłączyć się do Routera, ale czytając posty zrozumiałem że Router działa jako AP!
i tu moje pytanie, czy tu chodzi o przewodową prace AP?, tu nie ma mowy o bezprzewodowej pracy AP ?
Konfiguracja Routera polega na wyłączeniu servera DHCP, oraz zmiany adresu bramy Routera, żeby się nie powielał z anteną ?
Aby tak skonfigurować router adsl, to internet ISP musi posiadać automatyczne przydzielanie adresu IP ?
I nie rozumie kwesti wyłączenia na ruterze servera DHCP, gdzie jak wyłacze to antena jak będzie przydzielać adresy dla kilku komputerów.

Oczywiście przewodowa. Choć może być przez WDS ale to mało prawdopodobne.

TAK[quote="De Niro, post:1, topic:7357"]Aby tak skonfigurować router adsl, to internet ISP musi posiadać automatyczne przydzielanie adresu IP ?[/quote]
Musi być inny serwer DHCP. np router.

W przypadku kolegi DHCP jest w "antenie" i nie musi być dodatkowego serwera DHCP.

antena musi posiadać serwer DHCP!
WDS czyli połączenie sieci bezprzewodowych co można określić "AP bezprzewodowym"
Obecnie nie będę miał dostępu do jw komputera, i chciałem się dowiedzieć jak można znaleź adres routera, czy wystarczy polecenie patchping ?
Pozdrawiam

Tak, antena musi posiadać w sobie serwer DHCP aby mogła przydzielać adresy urządzeniom podpiętym do niej. Router w twoim przypadku dostanie ip z puli dhcp anteny ale przepuści pozostałe gdyż jest przezroczysty czyli działa jako switch.

Raczej tak. Jak podłączysz komputer i wydasz polecenie IPCONFIG/ALL to zobaczysz wpis: Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : tam będzie znajdowało się IP urządzenia które "rozdaje" adresy.

No można tak powiedzieć. AP bezprzewodowy to repeater - wzmacniacz zasięgu.

Pingpatch nie znajdzie AP. Dla niego jest on przezroczysty. Jeśli AP będzie miało ustawiony IP z podsieci anteny to można znaleźć jego adres pingująć adresy IP z końcówką od 1-254 (polecę narzędzie nmap. (komenda "nmap -sn 192.168.1.1-254). Gorzej jeśli IP nie jest z podsieci anteny to szybciej będzie zresetować tego AP i ustawić od nowa.

Nie dostanie. On ma ustawiony statyczny IP.

Fakt, autor konfiguruje ADSL-a. Gdyby był on z portem WAN to co innego.