Konfiguracja 843ND

Witam. Prosze o pomoc w prawidłowej konfiguracji 843Nd , Posiadam internet przez antene 5210G i gdy ją podłącze bezpośrednio do laptopa to internet śmiga, lecz gdy antene podłączam do 843nd i łącze sie z routerem przez wifi brak internetu w załączniku screany ustawień 843Nd:
Pierwsza antena która rozsyła sygnał ma adres 192.168.1.254 druga antena 5210g t o adres: 192.168.1.253 i 843Nd : 192.168.0.1
Na 843 jest przełącznik z tyłu WISP- Router ja mam ustawione ROUTER

Jeżeli ma rozgłaszać internet bezprzewodowo to oczywiście router. WISP to odbiornik.

To tak jest ustawione, Router, a podczas łączenie brak dostępu do sieci wyskakuje

Co pokazuje się w statusie routera? Router masz podłączony przez port WAN?

własnie w statusie jakiś błąd chyba ? tak mam pod WAN (pod niebieskie.)

Pokaż obrazek to coś więcej będzie można powiedzieć.

oj sory..

WAN nie jest podłączony według obrazka.

Wg tego to kabel nie jest wykryty w porcie wan. Na routerze zapala się kontrolka od portu wan?

Chyba znalazłem przyczynę, uszkodzona ta przejściówka z zasilacza na antena i wan, tylko jak ona się nazywa by ja zamówić?

Pewnie chodzi ci o adapter PoE? Wrzuć zdjęcie bo mogę się mylić.

tak o ten
https://sklep.delta.poznan.pl/adapter-do-zasilania-po-skretce-poe-uni_l1_p3453.html

Czasami ulegają uszkodzeniu nic na to nie poradzisz.

hmm mam coś takiego http://allegro.pl/uniwersalny-adapter-zasilania-poe-dla-ap-mikrotik-i5702633100.html podłączyłem i też na antenie nic sie nie dzieje hmmmm tylko dioda power

Coś czuje, że chyba druga już antena poszła spać >:( >:( Gdy trzymam reset nic się nie dzieje

Tego to już ci na odległość nie powiem i nie zaprzeczę.

Świeci się tylko dioda led i nie reaguje na reset nawet deka więc wnioskuje, żę antena na złom :frowning:
Tak na marginesie by nie zakładać nowego tematu ponieważ już nie mam zamiaru kupować 3 anteny, chce kupić lte w orange nadajnik mam ok 2km od siebie lecz zasięg w telefonie jak złapie to tylko jedna kreska i to nie zawsze, czy antena kierunkowa wzmacniająca sygnał pomoże mi?

Powyżej 1km od BTS-a antena jest wskazana. Kolega wojtek2803 z tego forum ma działające LTE z odległości 8km na antenie kierunkowej zewnętrznej od cybertech-a.

Antena działa, do głowy mi przyszło by podmienić zasilacz i faktycznie musiałem wcześniej zamienić ponieważ od 843Nd podłączyłem do 5210G i odwrotnie i dziwne że na 843Nd wszystko ok a 5210 nie działała. Teraz podłączyłem 5210 bezpośrednio pod laptopa i internetu nie ma więc wina tutaj ustawień tej anteny a nie 843nd