Konfiguracja 5 ruterów Wifi TP LINK w jednej sieci

Witam,
Napotkał mnie taki problem że już bawię się drugi dzień i nie wiem jak połączyć 5 ruterów w jednej sieci tu nadmienię że nie chodzi o powiększenie zasięgu tylko o to żeby to wszystko połączyć w jedną sieć. Przy ruterach jak zaznaczyłem na odręcznym rysunku 4 i 5 nie ma opcji doprowadzić neta kablowo i trzeba to połączyć przez Wifi. Opiszę w skrócie Ruter 1 ma podłączony do WAN net od dostawcy na tym ruterze jest włączone DHCP a na pozostałych jest wyłączone. Ruter 2 i 3 są połączone kablowo przez LAN jak na rysunku i tu mi wszystko śmiga OK natomiast jak połączyć Ruter 4 i 5 to mam problem. Dodam że połączenie Rutera 4 i 5 nie wchodzi w grę ponieważ się nie widzą. Najlepsza konfiguracja to połączenie przez wifi Ruter 4 z 1 albo 2 ale tu może być słaby zasięg i Ruter 5 z 3 albo 1 ale może być również słaby zasięg.
Czekam na porady od fachowców.

Jeżeli na routerach 4 i 5 masz oryginalne oprogramowanie to pozostaje tylko tryb WDS i połączenie do sieci o najsilniejszym sygnale

Mogę wgrać na wszystkie inny soft to nie mam problemu ale jak możesz podpowiedzieć jak ustawić WDS na 4 i 5 na orginalnym sofcie to będę wdzięczny.

Wrzuciłem przecież linka do konfiguracji, poczytaj sobie.

Jak pisałem wcześniej i nie tylko ja, gargulec 1.6.2.2 ustawienie w trybie client.